NM-kval 6.5 240407
Uppdatering efter K-träffen, till och med 240407.
Uppdatering till och med 240407.
Fg |
Uttagningar till NM seniorer |
|
NM-poäng |
||||
Plac- |
resultat efter 240407 |
|
NM-poäng |
fyra högsta |
|||
poäng |
Namn |
Förening |
Totalt |
1 |
2 |
3 |
4 |
1 |
Olle Gabrielsson |
Rommehed skf (Da) |
114 |
30 |
30 |
27 |
27 |
2 |
Christer Berntsson |
Varberg Skf (Ha) |
108 |
30 |
30 |
27 |
21 |
3 |
Anders Petersson |
Älmhults Skf (Sm) |
102 |
30 |
24 |
24 |
24 |
4 |
Peter Hjort |
Norsholm |
96 |
30 |
27 |
21 |
18 |
5 |
Liselott Danielsson |
Värnamo Skf (Sm) |
87 |
30 |
21 |
18 |
18 |
6 |
Lars Berken |
TVÖR skf (St) |
63 |
24 |
15 |
15 |
9 |
7 |
Stefan Lundqvist |
Ununge Skf (St) |
60 |
30 |
21 |
9 |
|
8 |
Christel Hedström |
Ängelholm SKF (Sk) |
60 |
24 |
21 |
15 |
|
9 |
Magnus Thoreson |
Glanshammar |
57 |
24 |
21 |
12 |
|
10 |
Markus Widgren |
Kalix Skf (No) |
51 |
24 |
9 |
9 |
9 |
11 |
Göran Åhlin |
Bälgviken Skf |
48 |
18 |
15 |
15 |
|
12 |
Peter Karlsson |
Glanshammar |
45 |
27 |
18 |
|
|
13 |
Tomas Lindblom |
Kalix |
42 |
12 |
12 |
12 |
6 |
14 |
Eva Åhlin |
Bälgviken Skf (Sö) |
39 |
27 |
12 |
|
|
15 |
Emil Bergström |
Härnösands skf (Vn) |
36 |
18 |
18 |
|
|
16 |
Ingemar Månsson |
Helsingborg |
36 |
15 |
12 |
9 |
|
17 |
Patrik Johansson |
Rommehed skf (Da) |
33 |
18 |
15 |
|
|
18 |
Stefan Lundgren |
Nedre Ullerud skf (Vä) |
33 |
18 |
12 |
3 |
|
19 |
Magnus Larsson |
Älekulla skf (Vg) |
30 |
9 |
9 |
6 |
6 |
20 |
Peter Lundqvist |
Ununge |
27 |
27 |
|
|
|
20 |
Rikard Elmlund |
KA2 (Bl) |
27 |
27 |
|
|
|
22 |
Martin Andersson |
Skultuna skf (Vm) |
27 |
24 |
3 |
|
|
23 |
Rasmus Jagerstål |
Eslöv |
27 |
15 |
12 |
|
|
24 |
Anders Brolin |
Bäreberg SKF (Vg) |
24 |
24 |
|
|
|
25 |
Carl Berntsson |
Karlshamn (Bl) |
24 |
21 |
3 |
|
|
26 |
Jörgen Efraimsson |
Eggvena-Bråttensby SKF |
24 |
15 |
9 |
|
|
26 |
Henrik Hagelin |
Mönsterås SKF |
21 |
21 |
|
|
|
26 |
Mats Svahn |
Torshag SKG |
21 |
21 |
|
|
|
26 |
Björn Ahlby |
Väte SKG |
18 |
18 |
|
|
|
26 |
Rebecca Ivarsson |
Karlshamn (Bl) |
18 |
18 |
|
|
|
26 |
Lars Ivarsson |
Flundre SKF (Vs) |
18 |
18 |
|
|
|
26 |
Sven Edlund |
Piteå |
18 |
12 |
6 |
|
|
26 |
Liam Bernhardsson |
Mönsterås (Sm) |
18 |
12 |
6 |
|
|
26 |
Håkan Petterson |
Hoburgs Skg |
15 |
15 |
|
|
|
26 |
Kasper Svensson |
Eggvena-Bråttensby SKF |
15 |
15 |
|
|
|
26 |
Johan Berken |
TVÖR skf (St) |
15 |
12 |
3 |
|
|
26 |
Sten Olov Åberg |
Sandviken |
15 |
9 |
6 |
|
|
26 |
J-O Lampinen |
S3 |
15 |
9 |
6 |
|
|
26 |
Alvin Jonasson |
Eda |
12 |
12 |
|
|
|
26 |
Johan Jern |
Ängelholm SKF (Sk) |
12 |
12 |
|
|
|
26 |
Henry Håkansson |
Eda |
9 |
9 |
|
|
|
26 |
Michael Svensson |
Finspong Skg |
9 |
9 |
|
|
|
26 |
Clas Bernhardsson |
Mönsterås (Sm) |
9 |
9 |
|
|
|
26 |
Leif Sandberg |
Kalix skf (No) |
9 |
3 |
3 |
3 |
|
26 |
Elin Åhlin |
Bälgviken |
6 |
6 |
|
|
|
26 |
Hugo Svedström |
Östhammar SKF |
6 |
6 |
|
|
|
26 |
Mattias Nordlander |
KA 2 |
6 |
6 |
|
|
|
26 |
Lars Eckstrand |
Eggvena-Bråttensby SKF |
6 |
6 |
|
|
|
26 |
Albin Sandmark |
Christianstad (Sk) |
6 |
6 |
|
|
|
50 |
Fredrik Johansson |
Härnäs (Bl) |
6 |
6 |
|
|
|
75 |
Kalle Åberg |
Sandvikens Skg (Gä) |
3 |
3 |
|
|
|
75 |
Alan Kerr |
Varberg SKF (Ha) |
3 |
3 |
|
|
|
75 |
Simon Ness |
Arvika Skg |
3 |
3 |
|
|
|
75 |
Joakim Widesjö |
Osby (Sk) |
3 |
3 |
|
|
|
Uttagningar till NM juniorer |
|
|
NM-poäng |
|||
resultat efter 240407 |
|
NM-poäng |
fyra högsta |
|||
Namn |
Förening |
Totalt |
1 |
2 |
3 |
4 |
Albin Sandmark |
Christianstad |
40 |
10 |
10 |
10 |
10 |
Axel Jern |
Ängelholms Skf |
40 |
10 |
10 |
10 |
10 |
Liam Bernhardsson |
Mönsterås |
40 |
10 |
10 |
10 |
10 |
Rasmus Jagerstål |
Löberöd |
40 |
10 |
10 |
10 |
10 |
Sofie Hjortzberg |
Tierp-Tolfta Skf |
40 |
10 |
10 |
10 |
10 |
William Hjortzberg |
Tierp-Tolfta Skf |
35 |
10 |
10 |
10 |
5 |
Alvin Jonasson |
Eda |
30 |
10 |
10 |
10 |
|
Jakob Berken |
Tvör SKF |
30 |
10 |
10 |
5 |
5 |
Viktor Pettersson |
Hoburgs Skg |
30 |
10 |
10 |
5 |
5 |
Edwin Frant |
Moälven/Modo |
20 |
5 |
5 |
5 |
5 |
Emma Lindholm |
Tierp-Tolfta Skf |
20 |
5 |
5 |
5 |
5 |
Nora Frank |
Tierp-Tolfta Skf |
20 |
5 |
5 |
5 |
5 |
Gunnar Hjort |
Norsholms Skg |
15 |
5 |
5 |
5 |
|
Erik Westling |
Bollnäs |
10 |
10 |
|
|
|
Elias Rilhem |
Christianstad |
5 |
5 |
|
|
|
Lina Karlsson |
Essunga SKF |
5 |
5 |
|
|
|
K-träffen 240407 |
|||||
Utdelade NM poäng Seniorer |
|||||
Plac. |
Namn |
Förening |
NM-Poäng |
Träff |
i-ring |
1 |
Patrik Johansson |
Rommehed skf (Da) |
18 |
31 |
12 |
2 |
Kasper Svensson |
Eggvena-Bråttensby (Vg) |
15 |
30 |
11 |
3 |
Alvin Jonasson |
Eda skg (Vä) |
12 |
29 |
9 |
4 |
Henry Håkansson |
Eda skg (Vä) |
9 |
28 |
16 |
5 |
Magnus Larsson |
Älekulla skf (Vg) |
6 |
28 |
7 |
6 |
Simon Ness |
Arvika skg (Vä) |
3 |
27 |
13 |
K-träffen 240407 |
|||||
Utdelade NM poäng Juniorer |
|||||
Namn |
Förening |
NM-Poäng |
Träff |
i-ring |
|
Knä |
Alvin Jonasson |
Eda skg (Vä) |
10 |
29 |
9 |
Lars Lindgren, lagledare seniorer
Clas Bernhardsson, lagledare NUM