Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram 2011


  Tävlingar Värmland 2011

  Nordisk Trap            
  2011 Plats: Tid: Tävling: Antal skott: Kontaktperson: Telefon:
Lördag 02-apr Karlstad 09.00 SM-kval 100 Börje Magnusson 054-5401381, 0565-50427
Lördag 09-apr Grums 09.00 SM-kval 100 Mia Thorin 0736-91 50 00
Fredag 22-apr Torsby 09.00 Påsksmällen, SM-kval 100 Jan-Axel Jansson 0565-310 35
Söndag 01-maj Nyed 09.00 Outo compo duvan, SM-kval 100 Henrik Höglund 070-24 24 120 (0553-100 11)

Lördag

Inbjudan

07-maj Forshaga 10.00 SM-kval (Max 75 skyttar) 100 Ove Lundström (Sara Lundström) 070-60 60 758 (070-27 92 198)

Söndag

Inbjudan

08-maj Forshaga 10.00 SM-kval (Max 75 skyttar) 100 Ove Lundström (Sara Lundström) 070-60 60 758 (070-27 92 198)
Lördag 14-maj Storfors 09.00 SM-kval (Max 25 skyttar) 100 Jonas Olsson 070- 622 27 10
Söndag 15-maj Billerud 10.00 SM-kval 100 Leif Olsson 070-589 29 14
Lördag 28-maj Torsby 10.00 Torsbyduvan 100 Jan-Axel Jansson 0565-310 35
Måndag 06-jun Uddeholm 09.00 Johnny Påhlsons minne, SM-kval (Max 25 skyttar) 100 Arne Andersson 073-03 08 884

Lördag

Inbjudan

11-jun Forshaga 10.00 DM ind & lag + SM-kval (Max 90 skyttar) 100 Ove Lundström (Sara Lundström) 070-60 60 758 (070-27 92 198)

Söndag

Inbjudan

12-jun Forshaga 10.00 SM-kval (Max 90 skyttar) 100 Ove Lundström (Sara Lundström) 070-60 60 758 (070-27 92 198)
Lördag 18-jun Grums 09.00 Bofabduvan, SM-kval 100 Mia Thorin 0736-91 50 00
Söndag 26-jun Fölsjön 09.00 Baksmällen 100 Jan-Axel Jansson 0565-310 35

lörd-sönd

Inbjudan

2-3 Juli Forshaga 09,00 LLT 4 Landslagsuttagning

lö 100

sö 50+final

Ove Lundström 070-60 60 758
Söndag 14-aug Uddeholm 09.00 Kanonhylsan, SM-kval (Max 25 skyttar) 100 Arne Andersson 073-03 08 884
Lördag 27-aug Torsby 09.00 Lathiduvan (Nordisk Trap & Nationell skeet) 75+75+ final Jan-Axel Jansson 0565-310 35

Lördag

Inbjudan

17-sep Forshaga 09.00 Sidenfejden, SM-kval (Max 75 skyttar) 100 + final Ove Lundström (Sara Lundström) 070-60 60 758 (070-27 92 198)
Lördag 10-dec Fölsjön 09.00 Skinkduvan, SM-kval   Jan-Axel Jansson 0565-310 35
               
  Skeet:            
  2011 Plats: Tid: Tävling: Antal skott: Kontaktperson: Telefon:

Lördag

Inbjudan

16-apr Forshaga 09.00 Kval   Bjarne Olsén 0552-220 44
Fredag 22-apr Torsby 09.00 Påsksmällen, Kval   Conny Gustavsson 070-632 49 43 (0565-272 96)
Lördag 07-maj Storfors 10.00 Kval   Eskil Bäckström 070-630 62 99
Söndag 05-jun Torsby 10.00 DM ind& lag + kval   Conny Gustavsson 070-632 49 43 (0565-272 96)
Fred/Lörd 15-16jul Torsby 09.00 Torsbyduvan 125 + ev final, (A/B/C final beroende på antal deltagare.) Conny Gustavsson 070-632 49 43 (0565-272 96)
               
  Nationell Skeet:            
  2011 Plats: Tid: Tävling: Antal skott: Kontaktperson: Telefon:
Söndag 01-maj Nyed 09.00 Outo compo duvan. (OBS! Var OL ifjol)   Henrik Höglund 070-24 24 120 (0553-100 11)

Lördag

Inbjudan

21-maj Grums 09.00 Bofabduvan   Mia Thorin 0736-91 50 00
Lördag 28-maj Björneborg 09.00 Scanaduvan   Kim Eriksson 0550-311 26
Lördag 04-jun Torsby 10.00 DM ind& lag + kval   Conny Gustavsson 070-632 49 43 (0565-272 96)
Fred/Lörd 15-16jul Torsby 09.00 Torsbyduvan 125 + ev final, (A/B/C final beroende på antal deltagare.) Conny Gustavsson 070-632 49 43 (0565-272 96)
Lördag 27-aug Torsby 09.00 Lathiduvan (Nordisk Trap & Nationell skeet) 75+75 + final Conny Gustavsson 070-632 49 43 (0565-272 96)

 

Orginal Tävlingsprogram 2011

 

 

 

 

Uppdaterad: 2016-06-07 17:07
Inbjudan & Resultat
Nyheter & Tips
Skicka in här

This is a mailto link 


skytteonline
 

Vi kopplar ihop skyttar!

"Live" Tävling & Träning


Bo Knoblauch
070-769 78 30  

Administratör

Skyttesport Värmland


Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1