Hoppa till sidans innehåll

Riksprogram K-Pist 2011


Riksprogram kpist 2011-  Utgåva 1  2/1-2011.

 

6/1          13-dagsträffen                               Oxelösund               Sö        Kpf         X

8/1          Nyårspokalen                                 Landskrona             Sk        Kpf         X

9/1          Sylvester                                        Skillingaryd             Sm       Kpf         X

16/1        Fältträff                                           Klinte                       Go       Kpf

24/1        Vikbolandsträffen                           Altorp                       Ös       Kpf         X

6/2          Västra Husbyträffen                       Västra Husby            Ös       Kpf         X

6/2          Fältträff                                          När                           Go       Kpf

12/2        Underskottet                                  Södertelge               St         Kpf         X

13/2        Kustknallen                                    Oxelösund                Sö        Kpf         X

5/3          Kungsbackaträffen                         Sisjön                       Vs        Kpf         X

5/3          Grällstaträffen                                Gullvalla                   Vm      Kpf         X

5/3          Förbundsmästerskap                     Gullvalla                  Vm      Kpf

5/3          Fältträff                                          Stånga                      Go       Kpf

12/3        Skånefält 1                                     Kabusa                     Sk        Kpf         X

19/3        Himledalsträffen                            Skällinge                  Ha       Kpf         X

20/3        Norrköpingshornet                         Norrköping               Ös       Kpf         X

27/3        Gunneboträffen                              Gunnebo                   Sm       Kpf         X

27/3        Rosersbergsträffen                        Rosersberg               St         Kpf         X

27/3        Sméträffen                                     Eskilstuna                Sö        Kpf         X

9/4          Skånefält 2                                     Dagstorp                   Sk        Kpf         X

9/4          Kringelträffen                                 Södertelge                St         Kpf         X

9/4          DM                                                   Skövde, Finnstorp     Vg       Kpf

10/4        Gullbergsträffen                             Västra Husby            Ös       Kpf         X

16/4        SM-uttagning                                  Kilen-Rimbo              St         Kpb

16/4        Fältserie 1   Res                             Sanna                        Vä       Kpf

17/4        Fältkulan                                        Skillingaryd              Sm       Kpf         X

17/4        SSM                                                 Skillingaryd              Sm       Kpf         X

17/4        FörbundsM                                      Lärbro                       GO      Kpf         X

25/4        Påskpokalen                                   Häradsfältet              Sö        Kpf         X

25/4        Påsksmällen                               Backamo,Ljungskile      Vs        Kpf         X

25/4        Påskskjutning                                 Stenkumla                Go       Kpf-Kpb

26/4        SISTA ANMÄLNINGSDAG V-SERIE KPIST-AK 4

30/4        Dalaträffen                                      Rommehed               Da       Kpf         X

1/5          Fältträffen        Resultat                  Marma                      Up       Kpf         X

2/5-15/5  Omg 1 V-serien                              Hemmabana

7/5          Fältserie 2        Resultat                  Säffle                       Vä       Kpf

7/5          Knämästerskapet                            Ramsmora                St         Kpb

7/5          Skånskt Mästerskap                        Rinkaby                    Sk        Kpf         X

8/5          Bantävling                                        Klinte                       Go       Kpb

14/5        FörbundsM        Resultat                  Nykroppa                 Vä       Kpf

14/5        Fältserie 3        Resultat                  Nykroppa                Vä       Kpf

14/5        SM-uttagning                                   Ramsmora                St         Kpb

15/5        Laxåträffen                                     Laxå                         Ör        Kpf         X

16/5-29/5 Omg 2 V-serien                             Hemmabana

21/5        FörbundsM                                       Källtorp                    St         Kpl

21/5        KA2 Träffen                                     Karlskrona                Bl        Kpf         X

21/5        KA2 Träffen                                     Karlskrona                Bl        Kpb        X

22/5        FörbundsM                                       Källtorp                    St         Kpb

22/5        FörbundsM                                       Stenkumla                Go       Kpl

28/5        Dalaträffen                                     Rommehed               Da       Kpb        X

28/5        SM.uttagning                                   Källtorp                     St         Kpb

29/5        Fältserie 4         Resultat                Nyed                         Vä       Kpf

39/5-12/6 Omg 3 V-serien                            Hemmabana

2/6          DUT                                                 Stockkumla              Vm      Kpb

4/6          Kpistens Dag                                   Skövde                      Vg       Kpf         X

4/6          Kpistens Dag                                   Skövde                      Vg       Kpb        X

11/6        FörbundsM         Resultat               Filipstad                   Vä       Kpl

11/6        Bantävling                                       Lärbro                      Go       Kpb

13/6-26/6 Omg 4 V-serien                             Hemmabana

18/6        DM                                                    Skövde                     Vg       Kpl

2/7          Fältserie 5         Resultat                Filipstad                   Vä       Kpf

2/7          Filipstadsträffen                              Filipstad                   Vä       Kpf         X

2/7          FilipstadsträffenResultat Fält  Bana  Filipstad                Vä       Kpb        X

3/7          LesjöforsknattretResultat               Lesjöfors                 Vä       Kpb        X

9/7          Bana 3x20                                        Bara                         Go       Kpb

23/7-7/8  V-serien Omg 5                              Hemmabana

30/7        Rommefältet                                    Rommehed              Da       Kpf         X

31/7        Rommefältet                                    Rommehed              Da       Kpb        X

6/8          Cupen                                               Stenkumla               Go       Kpb

6/8          Oxträffen                                          Oxelösund               Sö        Kpb        X

7/8          Oxträffen                                          Oxelösund               Sö        Kpf         X

8/8-21/8  V-serien Omg 6                               Hemmabana

13/8        Skånskt Mästerskap                        Ystad                        Sk        Kpb        X

13/8        Strömmingsknallen                          Söderhamn              Gä       Kpf         X

13/8        Horisonträffen                                 Bankeryd                 Sm       Kpl

14/8        Bankerydsknallen                           Bankeryd                 Sm       Kpb        X

14/8        SSM                                                  Bankeryd                 Sm       Kpb        X

14/8        Strömmingsknallen                         Söderhamn              Gä       Kpb        X

14/8        FörbundsM                                      Stånga                      Go       Kpb        X

21/8        FörbundsM          Resultat             Sanna                       Vä       Kpb

26-28/8   SM                       Inbjudan            Boden               No                      X-X-X

                                            Anmälan

27-28/8   SM AK4                Inställt               Boden                      No

3/9          DM                                                  Skövde                     Vg       Kpb

11/9        Kpistkedjan                                    Stålboda                   St         Kpf         X

11/9        Fält                                                  Stenkumla               Go       Kpf

17/9        Värmlandsseriefinal   Resultat    Karlstad                   Vä       Kpb        X

18/9        Värmlandsknattret     Resultat    Karlstad                   Vä       Kpf         X

1/10        Göteborgsträffen                          Sisjön                       Vs        Kpf

1/10        Skånskt Mästerskap                       N Åsum-Åhus          Sk        Kpl

1/10        SM-uttagning                                    Kilen. Rimbo           St         Kpb

8/10        Skånefält 4                                       Kabusa-Löderup     Sk        Kpf

16/10      Fält                                                  Garda-Lau               Go       Kpf

29/10      Oktoberträffen       Resultat             Skövde                     Vg       Kpf        

20/11      Mårtenskjutningen Resultat            Halmstad                 Ha       Kpf

13/11      Hösträffen               Resultat           Norrköping              Ös       Kpf

19/11      40 års Jubileum Kpistringen           Landskrona             Sk        Kpf

3/12        Skinkskjutnig                                  Stenkumla               Go       Kpb-Kpf

Uppdaterad: 2017-12-03 13:51
Skribent: Bo Knoblauch
Inbjudan & Resultat
Nyheter & Tips
Skicka in här

This is a mailto link 


skytteonline
 

Vi kopplar ihop skyttar!

"Live" Tävling & Träning


Bo Knoblauch
070-769 78 30  

Administratör

Skyttesport Värmland


Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1