Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2016


 Tävlingsprogram 2016

Januari Februari Mars April Maj Juni
Juli Augusti September Oktober November December

 

Inbjudan/Resultat

Datum

Dag

Gren

Tävling

Plats

Distri

 

1/1--1/12

Alla

 FSR Rikspropaganda

 Hemmabana

 

Januari

           
 Resultat 3-6 sö-on Lg  Swedish Cup  Sävsjö

Sm

 Resultat

9

Fg

 Figurskjutning nr 1

 Stålboda

St

 Resultat

9-10

lö-sö

Lg

 Jössepuffen

 Arvika

 Resultat

10

Fg

 Rommeknallen

 Rommehed

Da

 Resultat

10

Fg

 Figurskjutning

 Dagsås

Ha

 Resultat

10

Lg

 Veterantävling

 Hägersten

St

 Resultat

16

Fg

 Regionfältskjutning 1

 Kungsängen

St

 Resultat

16-17

lö-sö

Lg

 Björksta Open

 Björksta

Vm

 Resultat

17

Lg

 Skyttiaden Distriktfinal

 Charlottenberg

 Resultat

23

Lg

 Dubbeltest

 Charlottenberg

 Resultat 23

Fg

 I2 Trissen

 Karlstad

 Resultat

23

Fg

 Figurskjutning nr 2

 Stålboda

St

 Resultat

23

Lg

 Eskilstuna Open

 Eskilstuna

 Resultat

24

Lg

 Salebyträffen

 Saleby

Vg

 Resultat

24

 

Lg

Värmlandsserien omg4

 Hemmabana

 

 Resultat

26

ti

Lg

 Herre på Täppan 4

 Ekshärad

 Resultat

29-30

fr-lö

Lg

 Tibroträffen

 Tibro

Vg

 Inbjudan

29-31

fr-sö

Kh

 Veteranmönstring 50m

 Eskilstuna

 Resultat

30

Lg

 CWX-Pokalen

 Gävle

 Resultat

30

Fg

 Figurskjutning nr 3

 Stålboda

St

 Resultat

31

Lg

 DM sittande luft

 Ekshärad

 Resultat

31

Fg

 Frykdalsträffen

 Lövstaholm

 Resultat

31

Lg

 Björksta Veterantest

 Björksta

Vm

Februari

Topp          

 Resultat

 Resultat Lag

 Resultat Lag Div1

3

 

Lg

 Skaraborgsserien omg6

 Hemmabana

 

 Resultat

4-6

to-lö

Lg-Lp

 Intershoot

 Hauge

Holland

 Resultat

6

Lg

 Skyttiaden Regionfinal

 Samtliga

 

 Resultat

6-7

lö-sö

Lg

 Sparbanken Syd Open

 Ystad

Sk

 Resultat

 Resultat DM/VgSF

7

Fg

 Skaraborgsträffen DM/VgSF

 Kinnarp

Vg

 Resultat

7

Fg

 Roslagsträffen

 Söderbykarl

St

 Resultat

13

Fg

 Figurskjutning 4

 Stålboda

St

 Resultat

14

Lg

 Veterantävling

 Nyköping

 Resultat

14

Fg

 Figurskjutning

 Dagsås

Ha

 Resultat omg5

14

  Lg

 Värmlandsserien omg5

   

 Inbjudan

16

ti

Lg

 Herre på Täppan 5

 Ekshärad

 Inbjudan

 Anmlista

20

Lg

 Sportlovsträffen

 Skövde

 Vg

 Resultat

20-21

lö-sö

Lg

 Sala Open

 Sala

Vm

 Resultat Lörd

 Resultat Sönd

20

21

Fg

 Ramseleforsskyttet

 Umeträffen

 Vindeln

Vb

 Resultat

21

Lg

 DM sport Luft

 Charlottenberg

 Resultat

21

Fg

 K-Träffen RegM Väst

 Mölnbacka

 Resultat

21

Fg

 Regionskjutning 2

 Ununge

St

 Resultat

 Resultat Lag

 Resultat Div 1

24

 

Lg

 Skaraborgserien omg7

 Hemmabana

 

 Resultat

26-27

fr-lö

Lg

 Nyköping Open

 Nyköping

 Resultat

27

Lg

 Flobyträffen

 Floby

Vg

 INSTÄLLD 9/2

 Inbjudan

28

 sö

Fg

 Bergslagsträffen

 Lindesberg

Ör

Mars

 Topp          

 Resultat omg1

 Resultat omg2

4-6

fr-sö

Kh

 Dubbeltest

 Eskilstuna

 Resultat

4-5

fr-lö

Lg

 Ludvika Sport Open dubbeltest

 Ludvika

Da

 Resultat

5

Fg

 Figurskjutning5 

 Stålboda

St

 Resultat

5-6

lö-sö

Lg

 Fille kampen

 Filipstad

 Resultat

6

Fg

 Fältskyttekåren

 Östhammar

Up

 Resultat

6

 

LG

 Värmlandsserien omg6

 Hemmabana

 

 Resultat

7-13

må-sö

Lg

 Trollpuffen

 Trollhättan

Vs

 Resultat

 Resultat Lag

 Resultat Div 1

9

 

Lg

 Skaraborgsserien omg 8

 Hemmabana

 

 Resultat

12-13

lö-sö

Lg

 Skyttiaden Riksfinal

 Vindeln

Vb

 Resultat

12-13

lö-sö

Lg

 DM SkaraborgsM

 Kinneved

Vg

 Resultat Alla

 Resultat DM St

13

Fg

 FörbundsM Da,Gä, St, Sö, Up, Vm, Ör

 Svanå/Skultuna

Vm

 

16

on

 

 Årsmöte VäSF

 Karlstad

 Resultat

19

Lg

 Vårfinal

 Karlstad

 Inbjudan

19

Kh

 Veterantävling 50 m

 Linköping

Ös

 Resultat

19

Fg

 Figurskjutning6

 Stålboda

St

 Resultat

19-20

lö-sö

Lg

 SM/JSM

 Kinna

Vg

 Resultat

20

Fg

 DM Fält

 Säffle

 Resultat

20

KhF

 Påsksmällen Korthållfält

 Uddevalla

Vs

 Inbjudan

 Resultat

 Resultat

 Resultat

 Resultat

25-27

25

26

26

27

fr-sö

fr

Fg

 Påskrallyt Vinterriks

 Niemis

 Övertorneå

 Juoksengi

 SM Vinterriks Pajala

 Tornedalen

Nb

 Resultat ver2

28

Fg

 EB-Tämtaträffen

 Jubileum 50 år

 Remmene skjutfält

 Herrljunga

Vg

 Inbjudan

29

ti

Lg

 Herre på Täppan 6

 Ekshärad

April

 Topp          

 Resultat

1

fr

Lg

 Kinnevedsstafetten

 Kinneved

Vg

 Resultat

2

Lg

 Final Skaraborgsserien

 Kinnarp

Vg

 Resultat

3

Lg

 Säsongsavslutningen

 Ekshärad

 Resultat

3

Fg

 Figurskjutning

 Dagsås

Ha

 Inbjudan

8-10

fr-sö

Lg

 Tegelträffen

 Heby

Vm

 Inbjudan

 Anmälan

9

 

 Föreningsträff

 Karlstad

 INSTÄLLD 5/4

 Inbjudan

9

Lg

 DM Nationellt Stå Luft

 Arvika

 Resultat

9

KhF

 Westserie 1

 Flundre

Vg

 Resultat ver2

 Resultat VG mästerskap

10

Fg

 Varatraktens Fält + VästraGötalandsM

 Essunga

Vg

 Resultat

15-16

fr-lö

Lg

 Ludvika Open

 Ludvika

Da

 Resultat

16

Lg

 UME-Kulan

 Umeå

Vb

 Resultat

17

Kh

 Startskottet

 Umeå

Vb

 Resultat

17

Fg

 SM Fält

 Kungsängen

St

 Resultat

23

KhF

 Vrenaträffen Fält

 Vrena

Ös

 Inbjudan serie

 Resultat Khmn

24

KhF

 Korthållfältserie 1

 Kristinehamn

 Resultat

24

KhF

 Westserie 2

 Kville

Vs

 Resultat

24

KhF

 Sällstorpsträffen

 Sällstorp

Ha

 Resultat

30

Kh

 Vrenaträffen Bana

 Vrena

Ös

 Maj Topp           

 Resultat

1/5-31/8

   

 Allingsåstidningen

 Hemmabana

 

 Resultat ver2

1

Bg

 Piprensar`n

 Skövde-Mariestad

Vg

 Resultat & tot

5

to

KhF

 Korthållfältserie 2

 Edsbjörke

 Resultat

5

to

KhF

 Skållaredsmällen 

 Älekulla

Vg

 Inbjudan

6

fr

Kh

 Korthållsdag Utb

 Nyköping

 Inbjudan

6-8

fr-sö

Bg-Kh

 GP

 Trollhättan

Vs

 Nya St serien

 Resultat

 

7

 

 

Kh

Nya Stockholmsserien

 Tores Majkringla

 

 Södertälje

St

 Resultat

 Resultat

8

Bg

Kh

 Reveljen

 Eskilstuna

 Resultat ver2

8

Bg

 Högsboträffen

 Göteborg

Vs

 Resultat

8

KhF

 Gunnarsjöträffen

 Älvsered

Ha

 Resultat

9-13 må-fr

Bg

300 m LAPUA European Cup

 Århus

DK

 Inbjudan

13

 

Kh

 Anmälan senast 13/5

 Allsvenskan 50 m

 Hemmabana

 

 Resultat

13-15

fr-sö

Kh

 Liggande 60 skott

 Götlunda

Vm

 Resultat

14-22

lö-sö Bg-Kh

 Riksskölden 50-300m

 Hemmabana

 

 Resultat

14

KhF

 Korthåll Fält

 Stockkumla

Vm

 Resultat

14

Bg

 Daladubbeln

 Rommehed

 Rättvik

Da

 Resultat

15

Bg-Kh

 Kristinehamnsträffen

 Kristinehamn

 Resultat

15

Bg

 Vårtävlingen

 Kungsängen - Tullinge

St

 Inbjudan

 Regler

 Anmlista

15

 

 

Anmälan senast 15/5

Allsvenskan 300 m

 Hemmabana

 

 Resultat

21

Kh

 DM Korthåll ligg

 Stockholm

St

 Resultat

21

KhF

 Korthållfält

 Upplandsserien

 Almunge

Up

 Resultat

22

Bg

 DM Ligg 300m

 Ulvsby

 Resultat

28

Bg

 Västsvenska Pokalen

 Arvika

 Resultat

28

Kh

 Ununge Open

 Ununge

St

 Inbjudan

28

Kh

 FörbundsM Ligg

 Trosa

 Inbjudan

28-29

lö-sö

Bg-Kh

 Dubbeltest 50m & 300m

 Eskilstuna

 Resultat

28-29

lö-sö

Kh

 Dubbeltest 50m

 Strömsund

 

 Resultat

29

Kh

 Korthållstävling

 Edsbjörke

 Juni Topp           

 Inbjudan

 Resultat

1-30

 

Bg

 Junitävlan

 Hemmabana

 

 Inbjudan Hemsida

4-12  

Bg-Kh

 SvD Riksskyttetävling

 Hemmabana

 

 Inbjudan

4

KhF

 Kurs Korthållfält

 Skövde

Vg

 Inbjudan

4-5

lö-sö

Kh

 Björksta Open

 Björksta

Vm

 Resultat

5

Kh-KhF

 Korthållsträffen

 Rasbo

Up

 Resultat

5

 

Bg

Allsvenskan 300m omg1

 Hemmabana

 

 Resultat

6

Kh

 Gränsfejden +  KorthållsCup VäSF

 Charlottenberg

 Resultat ver2

6

Bg

 Trippelskytte

 Essunga, Skövde,

 Mariestad

Vg

 Inbjudan

6

Kh

 Elitserien Korthåll

 omg 1

 Hemmabana

 

 Resultat

11

Bg

 Nordvärmländska

 Lekvattnet

 Resultat

11

Kh

 DM 60 ligg 50m

 Stockholm

St

 Resultat

12

Bg

 VästraGötalandM

 Bohusträffen

 Svartedalen

Vs

 Inbjudan

12

Kh

 DM 50m 60 ligg

 Nyköping

 Inbjudan

 Resultat

13

 

Bg-Kh

 Värmlandsserien

 50m -300m omg 1

 Hemmabana

 

 Inbjudan

17

fr

Kh

 Testtävling 50m

 Eskilstuna

 Inbjudan

17-19

fr-sö

Bg-Kh

 Eskilstuna internationella

Swedrn GP 50m & 300m

 Eskilstuna

 Resultat

18

Kh

 Dejeträffen

 Deje

 Resultat

18

Kh

 Grimsta Open

 Vällingby

St

 Resultat

19

Bg

 Dubbeltävling

 Ulvsby

 Resultat

19

Bg

 UT Träffen

 Uppsala-Enköping

Up

 Resultat

19

 

Bg

 Allsvenskan omg 2

 Hemmabana

 

 Resultat

26

KhF

 Korthållfältserie 3

 Deje

 Inbjudan

27

Kh

 Elitserien Korthåll  omg 2

 Hemmabana

 

Juli

Topp           

 Inbjudan

2-9

lö-lö G-P-L

 Karstula 51st international

 Karstula

FIN

 Resultat

2

Bg-Kh  Gimoträffen  Gimo Up

 Resultat

3

Kh

 DM Ligg + Ställning

 Kristinehamn

 Resultat

3

KhF

 Marksmällen

 Hajom

Vg

 OBS! Ny Dag

 Inbjudan ver2

2

Kh

 Korthållscup distrikt

 Vrena

 Resultat

3

 

Bg

 Allsvenskan omg 3

 Hemmabana

 

 Resultat

4

 

Bg-Kh

 Värmlandsserien  50m -300m omg 2

 Hemmabana

 

 Inbjudan

 Resultat G

 Resultat P

 Resultat G

 Resultat P

 Resultat P 50m

 Resultat G

 Resultat P

 Resultat G luft

 Resultat P Luft

6

7

7

8

8

8

9

9

10

-10

on

To

To

fr

fr

fr

G-Kh-P

 Nordisk Veteran Mästerskap "sport"

 Hollola, Lahti

FIN

Inbjudan

 Resultat Björkskottet

Result KhF Björkskott

 Resultat Tavelträffen

 Resultat 60 ligg

 Resultat KhF

 Resultat Kh

 

9

10

10-11

11

11

-12

lö-ti

 

Bg

KhF

Bg

 Kh

KhF

Kh

 Björkskottet

 

Tavelträffen

 

Ramsele

Vb

 Inställd

 Inbjudan

9

Kh

 Nordvärmlandska

 Torsby

 Resultat

9

KhF

 SM träning korthållfält

 Trosa

 Resultat

10

Bg

 DM Sport 

 Ulvsby

 Resultat

14

to

Kh

 Paradisträffen

 Arvika

 Resultat 15-16

fr-lö

Kh

 Sommarskottet Vet, 60 ligg, 3x20

Bogsta  
 Resultat 15

fr

Bg

 Arvikakedjan Ligg NM-kval

 Arvika
 Resultat

16

Bg

 Arvikakedjan

 Arvika

 Resultat

17

Bg

 Gränsfejden NM-Kval

 Charlottenberg

 Resultat

21

to

Bg

 Kedjeslipning Ligg

 Skurup

Sk

 Resultat

22

fr

Bg

 Kedjeslipning Ställning

 Skurup

Sk

 Resultat

22-24

fr-sö

Lg-Kh

Bg

 Svenska Veteranmästeskapen

 Morup

 Tvååker

Ha

 Resultat

23-24

lö-sö

Bg

 Margaretekedjan

 Helsingborg

Sk

 Resultat

23

KhFT

 FallingTarget

 Torsby

 Resultat Ställn

 Resultat Ligg

 Resultat Fält

25-27

må-on

Kh-KhF

 SM Korthåll Nationellt

 Kristianstad

Sk

 Resultat 3x20 Damer

 Resultat 60 ligg D+H

 Resultat 3x40 Herr

Resul 3x20Dj,3x40Hj

Resultat 60 L, DJ,HJ

28-31

to-sö

Kh

 SM/JSM Sport

 Kristianstad

Sk

 Resul 60 ligg 3x20std

Resul 3x20D, 3x40H

30-31

lö-sö

Bg

 SM 300m Sport

 Kristianstad

Sk

 Resultat + Totalt

30

KhF

 Korthållsfältserie 4

 Arvika

VäOPBS!

 Resultat

31

 

Bg

 Allsvenskan omg 4

 Hemmabana  

OBS! Flyttat till 20/8

 Inbjudan

31

Kh

 Sommarsaluten

 Hagfors

Augusti

Topp

 

 

 

 

 

 

1

mån

Kh

 Elitserien Korthåll  omg 3

 Hemmabana

 
  5-7 fr-sö Bg-Kh

 Sweden GP

 Högsbo

Vs

 

6

Kh

 RegionM Väst + Khcup

 Skövde

Vg

 Resultat

7

Bg

 DM ställning

 Kristinehamn

 Resultat

7

Bg

 DM ställning

 Landskrona

Sk

 Resultat ver2

7

Bg

 Mälarpokalen

 Sala

Vm

 Resultat

8

 

Bg-Kh

 Värmlandsserien  50m -300m omg 3

 Hemmabana

 

 Resultat

13

Kh

 Gästabudet i Korthåll

 Nyköping

 Resultat Ligg

 Resultat Ställning

13-14

lö-sö

Bg

 SM Gevär Nationellt

 Varberg

Ha

 Inbjudan 13-14

lö-sö

AK

  SM Ak4 & RM Pistol

 Boden

Vb

 Resultat

14

 

Bg

 Allsvenskan omg5

 Hemmabana

 

 

14

Kh

 Flundreträffen

 Sjuntorp

Vs

 Inbjudan

 Anmlista

19-21 fr-sö BFkp

 SM Kpist

 Karlstad

 Inbjudan

20-21

lö-sö

Bg-Kh

 Dubbeltest 50m & 300m

 Eskilstuna

 Resultat

20

Bg

 FM Ställning

 Eskilstuna

OBS Ny dag

 Inbjudan

20

Kh

 Sommarsaluten

 Hagfors

 Resultat

20

Kh

 Sätra Open

 Stockholm

St

 Resultat

21

Bg

 FörbundsM Ställning

 Uppland

Up
             
             

 

22

Kh

 Elitserien Korthåll  omg 4

 Hemmabana

 

 

26-28

fr-sö

Kh-Lg

 Junior NM Sport

 Trollhättan

Vs

 Inbjudan

27

Kh

 Rosersberg Open

 Rosersberg

St

 Resultat

27

KhF

 Korthållfält

 Trosa

 Resultat

28

Bg

 Brommastafetten

 Kungsängen

 Resultat

28

Kh

 DM sport 50m

 Charlottenberg

 Resultat

28

KhF

 DM Westserien 3 KhFält

 Herrestad

Vs

 Inbjudan

28

KhF

 Korthållfältskjutning

 Ekebyboda

Up

 

29

 

Bg-Kh

 Värmlandsserien  50m -300m omg 4

 Hemmabana

 

September

 Topp          

 Resultat

2-4

fr-sö

Bg-Fg

 NM

 Skövde/Essunga

Vg

 Resultat

 Resultat cup

3

Kh

 Regionmästerskap

 Region korthållscup

 Skövde

Vg

 Resultat

3

Kh

 FörbundsM Kh ställn

 Södertälje

St

 INSTÄLLD

3

KhF

 Korthållfält

 Arvika

 Resultat

3

KhF

 Korthållfält

 Kila, (Sala)

Vm

 Resultat

4

KhF

 DM Korthållfält

 Gräsmark

 

5

mån

Kh

 Elitserien Korthåll omg5

 Hemmabana

 

 Resultat

9-11

fr-sö

Bg-Kh

 JSM / RM

 Kristinehamn

 Resultat

12

 

Bg-Kh

 Värmlandsserien  50m -300m omg 5

 Hemmabana

 

 Resultat

 Resultat serien

17

KhF

 Korthållsserie 5

 Arvika

 Resultat RegM

 Resultat Westserien

18

KhF

 RegionM KhFält

 Backamo

Vs

 Resultat

18

KhF

 FM korthållfält

 Götlunda

Vm

 Resultat

18-19

lö-sö

Bg-Kp

 Svenska Polismästerskapen

 Ununge

St

 Inbjudan

 Anmlista

 Måltider

24-25

lö-sö

Bg-Kh

 Skol-SM

 Skövde

Vg

 Resultat

25

KhF

 Westserien Korthållfält

 Billingsfors

Vs

Oktober

Topp           

 Resultat

1

Fg

 Figurskjutning 7

 Kungsängen

St

 

1

Kh

 Elitseriefinal

 Eskilstuna

 

2

Kh

 Final Korthållscupen

 Eskilstuna

 Resultat

2

KhF

 Korthållfält Upplandsserien

 Ununge

St

 Resultat

2

KhF

 Westserien Korthållfält

 Mörlanda

Vg

 Resultat

8

Lg

 Ludvika veteran Open

 Ludvika

Da

 Resultat

8

Lg

 Testtävling

 Söraby

Sm

 Inbjudan

8-9

lö-sö

Lg-Lp

 UME-Skottet & NM  /  Sweden GP

 Umeå

Vb

 Resultat

9

Fg

 Skövdeträffen

 Skövde

 Vg

 Resultat

13-15

to-lö

Lg

 Junior Senior Smällen 

 Anderstorp

Sm

 Resultat

15

KhF

 Korthållfält Upplandsserien

 Frösunda

St

 Resultat

16

Fg

 Regionskjutning 4

 Kungsängen

St

 Resultat T1

 Resultat T2

16

Lg

 Dubbeltest

 Eskilstuna

 Resultat

21-22

fr-lö

Lg

 Gästabudet luftgevär

 Nyköping

 

22

Lg

 Inbjudningstävling

 Trollhättan

Vs

 Resultat

22

Fg

 Figurskjutning

 Västerås

Vm

 Resultat

23

Lg

 Dubbeltest

 Strömsund

 
 Resultat

23

Lg

 Falling Target

 Ekshärad

 Resultat

23

Fg

 Figurskjutning

 Dagsås

Ha

 Resultat

28-29

fr-lö

Lg

 Dubbeltest

 Ludvika

Da

 Resultat

29

Fg

 Höstträffen

 Kungsängen

St

 Inbjudan

29-30

lö-sö

Lg

 Ungdomstävl. Luftgevär

 Mariefred

 Resultat

30

Lg

 Herre på täppan 1

 Ekshärad

November

Topp           
 Resultat

1

ti

Lg

 Herre på täppan 2

 Ekshärad

 Resultat

2

   

Skaraborgsserien  omg 1

   
 Resultat ver2

4-5

fr-lö

Lg

 Knektaträffen

 Axvall

Vg

 Resultat ver2

5

Fg

 Figurskjutning nr 8

 Kungsängen

St

 Resultat

5-6

lö-sö

Lg

 SM Luft Nationellt

 Fagersta-Umeå

Vm-Vb

 Inbjudan

 Resultat

6

 

Lg

 Värmlandsserien omg 1

 Hemmabana

 

 Nytt datum 29/1 2017

6

Lg

 Edasmällen

 Charlottenberg

 Inbjudan

10-13

to-sö

Lg

 Arboga Träffen

 Arboga

Vm

 Resultat

12

Lg

 Odenträffen

 Falköping

Vg

 Resultat

12

Fg

 Figurskjutning nr 9

 Kungsängen

St

 Resultat

12

Lg

 Sweden GP 10m 

 Eskilstuna

 Resultat

12-13

lö-sö

Lg-Lp

 Göta Kanal Masters

 Töreboda

Vg

 Resultat

13

Lg

 Sundstaträffen

 Karlstad

 Resultat test1

 Resultat test2

13

Lg

 Dubbeltest 

 Eskilstuna

 Inbjudan

13

Lg

 Hajomsdecimalen 75 års Jubileum

 Skene

Vg

 Inbjudan

13

Lg

 DM sport Sö

 Eskilstuna

 

15-20

ti-sö

Lg

 Alvins minne

 Upphärad

Vg

 Resultat

 Resultat Lag

 Resultat Lag Elit

16

 

Lg

 Skaraborgsserien omg 2

   

 Resultat

17-4 dec

 

Lg

 BW-puffen

 Hemmabana

 

 Resultat 10m

 Resultat 50m

18-19

fr-lö

Lg-Kh

 Veteranmönstring

 Eskilstuna

 Resultat

19-20

lö-sö

Lg

 SM Falling Target

 Söraby

Sm

 Resultat

 Resultat sönd

19-20

lö-sö

Fg

 Fältskyttehelg

 Gotland

Go

 

19

 

 Regionkonferens Väst

 

Vg

 Resultat

20

Lg

 Dubbeltest

 Strömsund

 

 

26-27

lö-sö

Lg-Lp

 Göta Kanal Masters

 Töreboda

 Vg

 Resultat

27

Lg

 DM Nat stå

 Arvika

 Resultat

27

Fg

 Höstfältskjutning

 Essunga

Vg

 Resultat

27

 

Lg

 Värmlandsserien omg 2

 

 Resultat

 Resultat Lag

 Resultat Lag Elit

30

 

Lg

 Skaraborgsserien omg 3

   

 Inbjudan

30

 

Lg

 Sörmlandsserien luft

 Hemmabana

December

Topp           

 Resultat

2-4

fr-sö

Lg

 ICA Open

 Gullspång

Vg

 Resultat

3

Fg

 Franks Minne

 Kungsängen

St

 Inbjudan

3

Lg

 Veterantävling

 Linköping

Ös

 Resultat

3

Lg

 Sweden GP

 Kinna

Vg

 Resultat

3-4 lö-sö

Lg

 Kristinehamnsträffen

 Kristinehamn

 Resultat

3-4 lö-sö

Lg

 Dubbeltest + Test

 Strömsund

 

 Resultat

4

Fg

 Figurskjutning

 Dagsås

Ha

 Resultat

4

Fg

 Decembersmällen

 Norrskedika

Up

 Inbjudan

9-11 fr-sö

Lg

 Ludvikaskottet

 Ludvika

Da

 Inbjudan

10

Lg

 Veterantävling luft

 Värnamo

Sm

 Inbjudan 10

Bg

 Skinkskytte / 300m

 Rommehed

Da

 Inbjudan 10

KhF

 Korthållfält

 Kristinehamn

 Resultat 10

G-Kh

 Skinkskjutning

 Göteborg

Vs

 Resultat 10

Lg

 FörbundsM Sitt sen/vet

 Botkyrka

St

 Resultat 10-11 lö-sö

Lg

 Kinnevedsträffen

 Kinnarp

Vg

 Resultat

11

Lg

 Lussepuffen

 Ekshärad

 Resultat

11

Fg

 Regionskjutning 5

 Ununge

St

 Resultat

 Resultat lag

 Resultat lag Elit

14

 

Lg

 Skaraborgsserien omg 4

 

Vg

 Resultat 17 Fg  Julklappsskjutning  Sala Vm
 Resultat 18   Lg  Värmlandsserien omg 3  
 Resultat  27 ti Lg  Herre på täppan 3  Ekshärad
 Resultat 30 fr LgFT  Salebyfallet  Saleby Vg
 Resultat

31

Fg  Nyårssmällen Banfält  Kristinehamn
 Resultat 31 Lg  Testtävling 10m  Halmstad Ha
Uppdaterad: 2017-01-04 16:30

Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1