Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


Tävlingsprogram 2015

 

 Januari   Februari   Mars  April  Maj  Juni
 Juli  Augusti  September   Oktober    November    December  

 

Inbjudan/Resultat

Datum

Dag

Gren

 Tävling

Plats

Distrikt

 Inbjudan

1/1-1/12

 

 

 FSR Rikspropaganda

 Hemmabanor

 

  Januari Topp         

Inbjudan

Resultat Omg 1-6

 

 

Lg

Värmlandsserien Luft 14-15

Hemmabana

Resultat

2/1-5/1

fr-må

Lg

 Swedish Cup

 Sävsjö

Sm

 

3-4 lö-sö  

 Skyttekortsutb

 Karlstad

Resultat

3

Fg

 Figurskjutning 1

 Stålboda

St

Resultat Vä 

10

Lg

 Distriktsfinal Skyttiaden

 Ekshärad

 Skövde

 Trollhättan

Vg

Vs

Resultat Da

Resultat Ös

10

Lg

 Skyttiaden Distrikt final

 

 Ludvika

 Linköping

Da

Ös

Resultat

11

Lg

 Veterantävling

 Hägersten

St

Resultat

13

ti

Lg

 Herre på Täppan 3

 Ekshärad

 Resultat

17

Fg

 Regionskjutning 1

 Kungsängen

St

 

18

Lg

 Luftgevärstävling

 Mariestad

Vg

Resultat 

18

Fg

 I2 trissen figurskjutning

 Karlstad

 Resultat

 Resultat Lag ver2

18

Fg

 Rommeknallen

 Rommehed

Da

 Resultat

24

Lg

 Salebyträffen

 Saleby

Vg

 Resultat

24

Fg

 Figurskjutning 2

 Stålboda

St

 Resultat

24

Lg

 Eskilstuna Open

 Eskilstuna

 Resultat

25

Fg

 Fryksdalsträffen

 Lövstaholm

 Resultat

25

Fg

 Banfältskjutning

 Dagsås

Ha

 Resultat

25

Lg-Lp

 Värmlandscup sport

 Karlstad

 Resultat

25

Lg

 Landslagsuttagning Juniorer

 Linköping

Ös

 Resultat

25

Lg

 Björksta Veteranträff

 Björksta

Vm

 Resultat

29-30

to-fr

Kh

 Dubbeltest

 Eskilstuna

 Resultat

31

Lg

 DM sittande

 Charlottenberg

 Resultat

31

Lg

 CWX-Pokalen

 Ludvika

Da

 Resultat

31

Fg

 Figurskjutning nr 3

Stålboda

St

 

31

Fg

 Figurskjutning

 Falköping

Vg

 

31

Lg

 Inbjudning

 Kviberg

Vs

 Resultat

31

Lg

 Ståtävling

 Tibro

Vg

Februari

Topp

 

 

 

 

 Resultat Final

1

Lg-Lp

 Landskamp

Falling Target Final

 

 

 Resultat

1

Fg

 Kolmårdsträffen

 Krokek

Ös

 Resultat

3

ti

Lg

 Herre på Täppan nr4

 Ekshärad

 Resultat Väst

 Resultat Öst

 Resultat Syd

 Resultat Norr

7

Lg

 Skyttiaden regionfinal

 Kinna

 Eskilstuna

 Morup

 Umeå

Vg

 Resultat

8

Fg

 Vinterrikskyttet

 Sala

Vm

 Resultat

14

Lg

 Testtävling

 Charlottenberg

 Resultat

14

Lg

 Sportlovsträffen

 Skövde

Vg

 Resultat

14

Lg

 Veterantävling

 Hacksjön

St

 Resultat

14

Fg

 Figurskjutning 4

 Stålboda

St

 Resultat

14

Lg

 Östgötamönstring3

 Mjölby

Ös

 Resultat

14-15

lö-sö

Lg

 Sala Open

 Sala

Vm

 Resultat

15

Fg

 Roslagsträffen

Söderbykarl

St

 Resultat

15

Fg

 Banfältskjutning

 Dagsås

Ha

 Resultat

21

Lg

 Flobyträffen

 Floby

Vg

 Resultat

21

Lg

 DM Sport

 Ekshärad

 Inbjudan

22

Lg-Lp

 Värmlandscup sport

 Karlstad

 Resultat

22

Fg

 Bergslagsträffen

 Lindesberg

Vm

 Resultat

22

Lg

 Dubbeltest

 Strömsund

 

 Resultat omg 1

 Resultat omg 2

27

fr

Kh

 Dubbeltest

 Eskilstuna

 Resultat

27-28

fr-lö

Lg

 Ludvika Sport Open

 Ludvika

Da

 

Mars

Topp

 

 

 

 

 Resultat

28/2-1/3

lö-sö

Lg

 Fillekampen

 Filipstad

 Resultat

1

Fg

 K-Träffen

 Mölnbacka

 Resultat

1

Fg

 Rinkabyträffen

 

Sk

 Resultat

1

Fg

 Regionskjutning 2

 Ununge

St

 

2-8

må-sö

Lg

 Trollpuffen

 Trollhättan

Vs

 Resultat

3

ti

Lg

 Herre på täppan 5

 Ekshärad

 Resultat

 Resultat

3

4

ti

on

Lg

 Testtävling

 Charlottenberg

 Resultat omg 6

4

 

Lg

 Värmlandsserien Luft

 Hemmabana

 Resultat

7

Fg

 Figurskjutning 5

 Stålboda

St

 Resultat

7-8

lö-sö

Lg

 SKYTTIADEN RIKSFINAL

 KINNA

 

 Resultat

8

Fg

 Skaraborgaren RegM

 Kinnarp

Vg

 

7-8

lö-sö

Fg

 Gideå/Moälven

 Örnsköldsvik

 

 Resultat

14

Lg

 Vårfinalen

 Karlstad

 Resultat

14

Lg

 Skaraborgsmästerskap

 Falköping

Vg

 Resultat

14

Fg

 Ramseleforsskyttet

 Ramsele

 Vb

 Resultat

15

Fg

 UME-Träffen

 Ramsele

Vb

 Inbjudan

18

on

Lg

 Vårträffen

 Borås

Vg

 

21

KhF

 Påskskjutning

 Herrestad/Uddevalla

Vs

 

21-22

lö-sö

Lg

 SM Sport Jun Sen

 Rottne-Söraby

Sm

 Resultat

21

Fg

 FM St+Up+Vm

 Kungsängen

St

 Inbjudan

21

Kh

 Veterantävling 50m

 Linköping

Ös

 Resultat

22

Fg

 DM fält Värmland

 Skillingmark

 Resultat

22

Lg-Lp

 Värmlandscup sport

 Karlstad

 Resultat

27

fr

Fg

 Tornedalsrally

 Niemis

Nb

 Resultat

 Resultat

28

Fg

 Tornedalsrally

 

 Övertorneå

 Pello/Juoksengi

Nb

 Resultat

29

Fg

 Tornedalsrally

 Pajala

Nb

 Resultat

27-29

fr-sö

Lg

 Tegelträffen

 Heby

Up

 Resultat

27

fr

Lg

 Stafetten

 Kinnarp

Vg

 Resultat

28

Lg

 Final Skaraborgsserien

 Kinnarp

Vg

 Resultat

28

Lg

 Grand Final

 Solna

St

 Resultat

28

Lg

 Sydved Cup

 Gullabo

Sm

 Resultat

29

Lg

 Dubbeltest

 Rosersberg

St

 Resultat

29

Lg

 Säsongsavslutning

 Ekshärad

April

Topp

 

 

 

 

 Resultat

3-4

fr-lö

Lg

 24-timmars utmaning

 Christianstad

Sk

 Resultat

5

Fg

 Banfältskjutning

 Dagsås

Ha

 Resultat

6

Fg

 Varatraktens fältskjutning

 Essunga

Vg

 Resultat

10--11

fr-lö

Lg

 Ludvika open

 Ludvika

Da

 

11

KhF

 Westserien

 Örgryte

Vs

 Resultat 

11

Fg

 Figurskjutning 6

 Stålboda

St

 Resultat

12

Fg

 Fältskyttekåren

 Norrtälje

St

 Resultat

12

KhF

 Korthållfältserie 1

 Kristinehamn

 Resultat Vrena

 Inbjudan Serien

18

KhF

 Upplandsserien

 Vrena

 Resultat

19

Fg

 EB/Tämtaträffen VästragötalandsM

 Vårgårda

Vg

 Resultat

25

Kh-P

 Testtävling

 Vällingby/Grimsta

St

 

25

Bg

 Bohuscupen

 Svartedal

Vs

 Resultat

25

KhF

 Vårfältskjutning

Valdemarsvik

 Ös

 Resultat

26

KhF

 Sällstorpsträffen

Sällstorp

Ha

 

26

KhF

 Westserien

 Kville

Vg

 Inbjudan

 Anmälan senast

30

 

Kh

 Allsvenskan 50m serie

Hemmabana

 

 

Maj

Topp

 

 

 

 

 Resultat ver2

1-24

 

Bg

 AT Allingsåskretsen

 Hemmabana

 

 Resultat

2

Kh

 Vrenaträffen Korthåll bana

 Vrena

 

3

Fg

 SM Fältskytte

 Ravlunda

Sk

 Resultat

9

Bg

 Piprensaren

 Skövde/Mariestad

Vg

 Inbjudan

9

Bg-Kh

 Reveljen

 Eskilstuna

 Resultat

10

Bg

 Vårtävlingen

 Kungsängen

St

 Inbjudan

10

KhF

 Gunnarsjöträffen

 Älvsered

Ha

 

10

KhF

 Westserien

 Steneby

Vs

 Resultat

10

Bg

 Högsboträffen

 Gillet Göteborg

Vs

 Sista anmälningsdag

 Inbjudan Anmälningsblankett

10

 

Bg

 Allsvenskan 300m

Hemmabana

 

 Resultat

14

to

KhF

 Korthållfältserie 2

 Edsbjörke

 Inbjudan

14

to

Bg

 Dalaskyttet

 Rommehed

Da

 

14

to

Bg

 Söderala-Laxen

 Söderala

 Resultat

14

to

Lg

 Sweden GP

 Kinna

Vg

 Inbjudan

15-17

fr-sö Kh

 Liggtävling 60 skott

 Götlunda

Vm

 Inbjudan

16

Läger

Bg-Kh

 Träningsläger Värmland

 Kristinehamn

 Resultat

16-17

lö-sö

Bg

 Trollträffen Sweden GP

 Trollhättan

Vs

 Resultat

17

KhF

 Korthållfält

 Västerås

Vm

 Inbjudan 23 Bg  Länskampen R-T  Skyllberg Ör

 Resultat

24

Bg-Kh

 Kristinehamnsträffen

 Kristinehamn

 Resultat

29

 

Bg

 Allsvenskan 300m omg 1

Hemmabana

 

 Resultat

30

Kh

 Inbjudningstävling 

 Edsbjörke

 Resultat

30

Kh

 Ununge open

 Ununge

St

 

30

KhF

 Westserien

 Herrestad/Uddevalla

Vs

 Resultat 300m

 Resultat 50m/1

 Resultat 50m/2

30

Bg

Kh

 

 Dubbeltest 50m- 300m

 Eskilstuna

 Resultat

30-31

lö-sö

Kh

 Björksta Open

 Björksta

Vm

 

30

Bg

 Hogdalsträffen

 Hogdal

 

 

31

Bg

 Mågaträffen

 Ljusdal

 
  31

Bg

 Vårtävlingen

 Skyllberg

Ör

 Resultat

31

Bg

 Västsvenska pokalen

 Högsbo/Göteborg

Vs

Juni

Topp

 

 

 

 

 Inbjudan

 Resultat

1-30

 

Bg

 Junitävlan

 Hemmabanor

 

 Inbjudan

4

to

Kh

 GESAB Cupen

 Skövde

 Vg

 Inbjudan

6-14

 

Bg-Kh

 Svenska Dagbladets riksskyttetävling

 Hemmabanor

 

 Resultat

6

Kh

 Gränsfejden

 Charlottenberg

 Resultat

6

Bg

 Trippel (Skyttets Dag)

 Skaraborg

Vg

 Resultat

6-7

lö-sö

Bg

 Svenska cupen

 Dagsås

Ha

 Resultat

7

Bg

 Nordvärmländska

 Lekvattnet

 

7

Bg

 Gävle-Dala

 Hofors

 Resultat ver2

7

Kh-KhF

 Korthållsträffen

 Rasbo

Up

 Resultat

7

Kh

 Heden Open

 Kronobergshed

 Sm

 Inbjudan

8

 

Kh

 Elitserien Omg1

 Hemmabana

 

 Resultat

12

 

Bg

 Allsvenskan Omg 2

 Hemmabana

 

 Resultat 60 Ligg M

Resultat 60 Ligg W

 Resultat 3x40 M

 Resultat 3x20 M

 Resultat 3x20 W

12-14

fr-sö

Bg

 Lapua Europen Cup

 Finland

 

 Resultat

13

Kh

 Dejeträffen

 Deje

 Resultat

13

Kh

 Grimsta Open

 Vällingby

St

 Resultat

14

Bg

 Dubbeltävling

 Ulvsby

 Inbjudan

14

Bg

 Bohusträffen

 Svartedalen

Vs

 Resultat

14

Bg

 UT träffen

 Uppland

Up

 Inbjudan

 Resultat

14

 

Bg-Kh

Värmlandsserien 2015

50 m & 300 m

Hemmabana

 

 Resultat ver2

26

 

Bg

 Allsvenskan 300m omg 3

 Hemmabana

 

 Resultat

27

Kh

 DM ligg och ställning

 Arvika

 Resultat

27

Bg

 Gimoträffen 300m

 Gimo

Up

 Resultat

 Resultat serie

28

KhF

 Korthållfältserie 3

 Deje

 Resultat

28

Bg

 Finalskottet

 Ununge

St

 Flyttad till september

30/6-4/7

 

Bg

 Margarethekedjan

 Danmark

DK

Juli

Topp

 

 

 

 

 Resultat

2-5

to-sö

Bg-Kh-Lg

 Nordisk Veteranmästerskap

 Danmark

DK

 Resultat

5

KhF

 Marksmällen / DM Vg

 Hajom

Vg

 Resultat

5

Kh

 Korthållscup Vä

 Ulvsby

 Resultat

5

 

Bg-Kh

 Värmlandsserien omg2

 Hemmabana

 

 Resultat

9

to

Kh

 Paradisträffen

 Arvika

 Resultat

10-12

fr-sö Kh-Lg

 Sweden GP 3

 Kristianstad

 Sk

 Resultat

10-11

fr-lö

kh

 Sommarskottet Vetträff

 Nyköping

Ös

 Resultat

10

fr

Bg

 Liggtävling

 Arvika

 Resultat

11

Bg

 Arvikakedjan

 Arvika

 Inbjudan

11

KhF

 SM-träning Korthåll Fält

 Trosa

 Resultat

12

Bg

 Gränsfejden 300m

 Eda

 

12

Bg

 Gränsfejden

 Eidskog

Norge

 INSTÄLLD

12

Bg

 Sv-No

 Bogen

 Resultat

14

ti

Bg

 DM Sport 300

 Ulvsby / I 2

 Inbjudan

14

ti

Bg

 NM uttagning

 Mariestad

Vg

 Inbjudan

15

on

Bg

 Skaraborgaren

 Mariestad

Vg

 Inbjudan

 Anmälningslista

15-16

on-to

Bg-KhF

 Björkskottet

 Ramselefors

Vb

 Inbjudan

16-17

to-fr

Bg-KhF

 Tavelträffen

 Ramselefors

Vb

 Inbjudan

18

Kh

 Tavelträffen NorrlandsM

 Ramselefors

Vb

 Resultat

17

18

19

fr

Lg

Kh

Bg

 Svenska Veteranmästerskapen
Sportskytte

Stockholm

St

 Resultat

18

Kh

 Nordvärmländska

 Torsby

 Inbjudan

18

Bg

 Skånsk skyttehelg

 Skurup

Sk

 Resultat

19

Bg

 Skånsk skyttehelg

 Landskrona

Sk

 

19/7-2/8

 

 

 EM Gevär & Pistol

 Maribor/Slovenien

 

 Resultat

25

Kh

 Sommarsaluten

 Hagfors

 Resultat

26

KhF

 Korthållfältserie 4

 Gräsmark

 

 Resultat

 Resultat Ställ

 Resultat Ligg

 

27

28

29

-2/8

 

KhF

Kh

 

 

SM 50m nationellt & sport

 

Jönköping

 

 

Sm

 

 

 Resultat

31

 

Bg

 Allsvenskan omg4

 Hemmabana  

Augusti

Topp

 

 

 

 

 Inbjudan

2

Bg

 Öppna ligg DM Gä

 Sandviken

 Resultat

8

Kh

 RegM samt Regfinal KhCup

 Örebro

Ör

 Resultat Ligg

 Resultat Ställn

9

Bg

 DM Ligg och Ställning

 Kristinehamn

 Resultat

9

Bg

 Mälarpokalen

 Uppsala

Up

 Resultat

14

 

Bg

 Allsvenskan omg 5 slut

 Hemmabana

 

 Resultat

15

KhFT

 Falling Target Korthåll

 Torsby

 Inbjudan

15

Kh

 Gästabudet Korthåll

 Nyköping

 

 Resultat

15

Bg

 Dalarnas DM 300m

 Rommehed

Da

 Resultat Ligg

 Resultat ställn

16

Kh

 Dalarnas DM 50m

 Rommehed

Da

 Resultat

16

Kh

 DM sport 50 m

 Charlottenberg

 Resultat Ligg

Resultat Ställning

22

23

Bg

 SM Ligg och ställning

 Kristinehamn

 Resultat

23

 

 

Bg-Kh

Värmlandsserien omg3

 

Hemmabana

 

 

22-23

lö-sö

Kh

 Landskamp nationell

 

 

 Flyttat till nytt datum? 11-13/9

21-23

fr-sö

Kpf-Kpb

 SM Kpist

 

 

 Nytt datum

29-30

lö-sö

BFak

 SM AK4

 Revingehed

Sk

 Resultat

29

KhF

 Korthållfält DM

 Oxelösund

 

29

KhF

 Westserien

 Herrestad/Uddevalla

Vs

 Resultat

30

Bg

 Brommastafetten

 Bromma

St

 Resultat

30

 

Bg-Kh

 Värmlandsserien omg4

 Hemmabana

 

September

Topp

 

 

 

 

 Resultat

 

 

Bg-Kh

 Riksskölden 2015

   

4-5

fr-lö

Bg

 Nordiska Mästerskapen

 

 

 Resultat

5

KhF

 Korthållfält DM Upplandsserien

Almunge

Up

 Resultat DM

 Resultat Serien

6

KhF

 DM korthåll fält + Korthållfältserie 5

 Kristinehamn

 Resultat Ställning

 Resultat Liggande

 Resultat Fält

11-13

fr-sö

KpBF

 SM Kpist

 Landskrona

Sk

 Inbjudan

 Anmälningslista

11-13

fr-sö

Bg Kh

 JSM/RM Nationellt

 SM Sport

 Skövde

Vg

 Resultat

13

KhF

 Korthållfält

 Götlunda

Vm

 Resultat

13

 

Bg-Kh

 Värmlandsserien Omg 5

 Hemmabana

 

 Resultat

18-19

fr-lö

Lg

 Dubbeltest

 Ludvika

 Da

 Resultat

19-20

lö-sö

Bg-Kp

 Polis SM

 Ununge

 St

 Resultat

19

KhF

 FM Korthållfält

 Sala

Vm

 Resultat

20

KhF

 RegionM Korthållfält

 Magra

Vg

 Resultat

26-27

lö-sö

Bg Kh

 Skol-SM

 Västerås

Vm

 Resultat

27

Fg

 Skövdeträffen

 Skövde

Vg

 Resultat ver2

27

KhF

 Westserien omg 6

 Korthållfält

 Uddevalla

Vs

Inbjudan

 26-27 lö-sö
Bg

Margarethekedjan

 

Danmark

Oktober

Topp

 

 

 

 

 Resultat

3

KhF

 Kanonsmällen

 Finspong

Ös

 Resultat

3

Fg

 Figurskjutning 7

 Stålboda

St

 Resultat

3

Kh

 Elitseriefinal Korthåll

 Eskilstuna

 Resultat

4

Kh

 Korthållscupen Final

 Eskilstuna

 Resultat

4

KhF

 Korthållfältskjutning

 Ununge

St

 Inbjudan

9-10

fr-lö

Lg

 Gästabudet Luftgevär

 Nyköping

 

 Resultat

10

Fg

 Höstträffen

 Kungsängen

St

 Resultat

10

LG

 Månadstest

 Söraby

 Sm

 Resultat

 Upplandsser Res

11

 

 

KhF

 

 Korthållfältskjutning

 Upplandsserien slut

 Frösunda

 

Up

 

 Inbjudan

10-11

Lg

 Ume-skottet & Månadstest

 Umeå

Vb

 Resultat

10

Lg

 Ludvika Veteran Open

 Ludvika

Da

 Resultat

17

Lg

 Munktellkulan 10m

 Eskilstuna

 Resultat

18

Fg

 Regionskjutning 4

 Stålboda

St

 Resultat test1

 Resultat test2

18

Lg

 Dubbeltest

 Eskilstuna

 Resultat

22-24

to-lö

Lg

 Dubbeltest Tändstickan

 Jönköping

Sm

 Resultat

23-24

fr-lö

Lg

 Dubbeltest

 Ludvika

Da

 Resultat

24

Fg

 Figurskjutningar Stockkumla 2015-16

 Västerås

Vm

 Resultat

24-25

lö-sö

Lg

 Ungdomstävling Luftg

 Mariefred

 

 Resultat

25

Lg

  Falling Target luft

 Ekshärad

 Resultat

27

ti

Lg

 Herre på Täppan omg1

Ekshärad

 Resultat

30-31

fr-lö

Lg

 Göta Kanal Masters

 Töreboda

Vg

 Resultat

31

Fg

 Regionskjutning

 Tillfället

St

November

Topp

 

 

 

 

 Resultat

31/10-1/11

lö-sö

Lg

 Öppet SM nationellt

 Linköping/Umeå

Sm

 Resultat

1

 

Lg

 Värmlandsserien omg1

 Hemmabana

 

 Resultat

4

 

Lg

 Skaraborgsserien omg1

 Hemmabana

 

 Resultat

1

Fg

 Banfältskjutning

 Dagsås

Ha

 Resultat

7

Lg

 Odenträffen

 Falköping

Vg

 Resultat

7

Lg

 Veteranträff luftgevär

 Solna

St

 Resultat

7

Fg

 Kretsskjutning

 Västerås

Vm

 Resultat

8

Fg

 Figurskjutning 8 

 Stålboda

St

 Resultat

8

Lg

 Edasmällen

 Charlottenberg

 Inbjudan

8

Lg

 Hajomsdecimalen

 Skene

Vg

 Inbjudan

13-15

fr-sö

Lg

 Arboga Träffen

 Arboga

Vm

 Inbjudan

14

Lg

 B-tränar utbildning

 Arvika

 Resultat 14 Fg  Figurskjutning 9
 Stålboda St

 Inbjudan

15

Lg

 Testtävling

 Arvika

 Inbjudan

14-15

lö-sö

Lg-Lp

 Knektaträffen

 Axvall

Vg

 Resultat

17-4/12

 

Lg

 BW-Puffen 2015

 Hemmabana

 

 Resultat omg2

 Resultat Sen div1

18

 

Lg

 Skaraborgsserien omg 2

 Hemmabana

Vg

 Resultat

20-22

fr-sö

Lg

 SM Falling target

 Kinna

Vg

 Resultat

20-22

fr-sö

Kh-Lg

 Veteranmönstring 10 & 50M

 Eskilstuna

 Resultat

21

Lg

 Sundstaträffen

 Karlstad

 Resultat

21

Fg

 Kretsfält

 Stockkumla

Vm

 Resultat totalt

 Resultat lörd

 Resultat sönd

21-22

lö-sö

Fg

 Fältskyttehelg

 Gotland

Go

 Resultat

22

Fg

 Höstfältskjutning

 Essunga

Vg

 Resultat

24

ti

Lg

 Herre på Täppan omg2

 Ekshärad

 

28

 

 Regionkonferens Väst

 

Vg

 Resultat

28

Lg

 Solnaträffen Ungd tävl

 Solna

St

 Resultat

28

Lg

 Veterantävling Luft

 Värnamo

Sm

 Inbjudan

28

Fg-KpF

 Skinkskytte

 Rommehed

Da

 Resultat

28

Lg

 Skyttiaden distriktfinal Södermanland

 Eskilstuna

 Resultat

27-29

fr-sö

Lg

 Ica Open

 Gullspång

Vg

 Resultat

29

 

Lg

Värmlandsserien omg2

 Hemmabana

 

December

Topp

 

 

 

 

 Resultat

 Resultat Div1

2

 

Lg

 Skaraborgsserien omg3

Hemmabana  

 Resultat

5

Fg

 Franks Minne

 Stålboda

St

 Resultat

5

Lg

 Veterantävling

 Linköping

Ös

 Resultat

5-6

lö-sö

Lg

 Kristinehamnsträffen

 Kristinehamn

 Resultat

6

Lg

 Kinnevedsträffen  Kinnarp

Vg

 Resultat

6

Fg

 Banfältskjutning

 Dagsås

Ha

 Resultat

6

Fg

 Decembersmällen

 Norrskedika

 

 Resultat

6

KhF

 Skinksmällen

 Uddevalla

Vs

 Resultat

11-13

fr-sö

Lg

 Ludvikaskottet

 Ludvika

Da

 Resultat

12

Lg

 Lussepuffen

 Ekshärad

 Resultat

12

Bg

 Skinkskjutningen

 Lindome/Kungsbaka

 

 Resultat 13 Fg

 Luciasmällen Banfält

 Kristinehamn

 Resultat

13

Lg

 Skyttiaden zonomg Norra Skaraborg

 Falköping

Vg

 Resultat

 Resultat Div 1

16

 

 

 Skaraborgsseien omg4

 Hemmabana

Vg

 Resultat

19

Lg

 DM stå nationellt

 Filipstad

 Resultat

19

Fg

 Julklappsskjutningen

 Sala

Vm

 Resultat

20

 

Lg

 Värmlandsserien omg3

 Hemmabana

 

 Inbjudan Stå

 Inbjudan Sitt

26

Lg

 Tusenpoängaren

 

 

 Resultat 27 Lg  Vrenaskottet  Vrena
 Inbjudan 28-29 må-ti    Skyttekortsutbildning

 Karlstad

 Resultat

29

ti

Lg

 Herre på Täppan omg3

 Ekshärad

             

 Resultat

31

to

Fg

 Nyårssmällen Banfält

Kristinehamn

 Vä

             

2016

Jan





 

10

Fg

 Rommeknallen

 Rommehed

Da

             
Uppdaterad: 2016-06-07 17:07
Skribent: Bo Knoblauch
Epost: This is a mailto link

Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1