Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2014


Tävlingsprogram Gevär 2014

SvSF Tävlingsprogram IndTA

Sök månad

Januari   Februari   Mars April Maj Juni
Juli Augusti September    Oktober   
November     December

  Tävlingskalender 2014

Inbjudan/Resultat 

Datum

Dag

Gren

Aktivitet

Plats

Distrikt

Januari

 

 

 

 

 

 Inbjudan

 1/1-1/12

 

 Alla vapen

FSR Rikspropaganda

Hemmabanor

 

 Resultat

3-5

fr-sö

Lg

Swedish Cup

Sävsjö

SWE

 Resultat

4

Fg

Figurskjutning

Stålboda

St

 

10-12

fr-sö

Lg

Läger för "stående" skyttar

Mariestad

Vg

 

11

Lg

Distriktsfinal Skyttiaden. Västergötland.

Kinna

Vg

 Resultat

11

Lg

Distriktsfinal Skyttiaden. Västsvenska.

Trollhättan

V

 Resultat

11

Lg

Distriktsfinal Skyttiaden. Värmland.

Karlstad

 Resultat

12

Fg

Rommeknallen

Rommehed

Da

 Resultat

12

Fg

Regionskjutning 1

Ununge

St

 

12

Lg

Januari skottet

Mariestad

Vg

 

12

Lg

Södermalm veteranträff

Södermalm

St

 Resultat JSM

 Resultat SM

18-19

lö-sö

Lg

JSM/SM (Sport)

Umeå

Vb

 INSTÄLLT

 Inbjudan

18

Fg

Träningsläger Fältskytte

Sanna, Karlstad

Inbjudan

18

Lg

Luftgevärstävling

Mariestad

Vg

 Resultat

19

Fg

 I2 Trissen

Sanna, Karlstad

 Resultat

19

Fg

 Januariträffen

Haraker 

Vm 

 Resultat

19

Fg

Banfältskjutning

Dagsås

Ha

 Resultat

25

Lg

Salebyträffen

Saleby

Vg

 Resultat

25

Lg

Eskilstuna Open

Eskilstuna

 Resultat test1

 Resultat test2

26

Lg

Dubbeltest

Ekilstuna

 Resultat

26

Fg

Banfältskjutning.

Skene

Vg

 Resultat

26

Fg

Frykdalsträffen

Edsbjörke

 Resultat

26

Fg

Figurskjutning nr 2

Stålboda

St

 Resultat

26

Lg

Björksta veteranträff

Björksta

Vm

 

31-1/2

fr-lö

FT

Landskamp

Ekenäs

FIN

 

Februari

 

 

 

 

 

 Resultat

1

Lg

Skyttiaden regionsfinal

Hällefors

Ör

 Resultat

1

Fg

Figurskjutning nr 3

Stålboda

St

 Resultat

2

Fg

Roslagsträffen

Söderbykarl

 

 Resultat

8

Lg

DM Sitt Värmland

Ekshärad

 Resultat

8

Lg Lp

Månadstest, Ranking

Strömsund

 

 Resultat

8

Lg

Ståklasser

Tibro

Vg

 Resultat

9

GF

Fältskjutning

Rinkaby

Sk

 Resultat

9

Fg

Kolmårdsträffen

Kvarsebo

Ös

 Resultat

15

Lg

Sportlovsträffen

Skövde

Vg

 Resultat

15

Lg

Botkyrka veteranträff

Botkyrka

St

 Inbjudan

15-16

lö-sö

LG

Sala Open

Sala

Vm

 Resultat

16

Fg

K-Träffen och Regionästerskap V

Mölnbacka

 Resultat

21-22

fr-lö

Lg

Flobyträffen

Floby

Vg

 

21-22

fr-lö

Lg

Jonesunds minne + Testtävling

Skene

Vg

 

22

Lg

Zonmästerskap - Alingsås

Lerum

Akr

 Resultat

22

Lg

DM Sport, Värmland

Eda

 Resultat

22

Fg

Regionskjutning 2

Tillfället

St

 Resultat

 Resultat DM

23

Fg

Skaraborgsträffen + DM

Kinnarp

Vg

 

23

Lg

Zonmästerskap - Älvsborg

Kinna

 Resultat

23

Fg

Bergslagsträffen

Lindesberg

Vm

 Resultat

23

Lg Lp

Dubbeltest, Ranking

Strömsund

 

 INSTÄLLD

23

Fg

Medelpadsträffen

Liden

 

 

27-1/3

to-lö

Lg

Kval Youth league

Moskva

Rus

 Resultat

28-1/3

fr-lö

Lg

Ludvika Sport Open Dubbeltest

Ludvika

Da

 Resultat 1, 3x40

 Resultat 2, 3x40

 Resultat 1, 60 L

 Resultat 2, 60 L

28

 

 

 

fr

 

 

 

Kh

 

 

 

Dubbeltest 3x40

 

Dubbeltest 60 Ligg

 

Eskilstuna

 

Mars

 

 

 

 

 

 

1

--

G-tränarutbildning

Kinna

Vg

 Resultat

1-2

lö-sö

Lg

Fi-Le kampen

Filipstad

 

1-5

lö-on

Lg

EM i luft

Moskva

Rus

 

2

Fg

Åmotrundan

Åmotsbruk

 

 

3-9

må-sö

Lg

Trollpuffen

Trollhättan

Vs

 Resultat

4

ti

Lg

Testtävling

Ekshärad

 Resultat

8

Lg

Skyttiaden riksfinal

Eskilstuna

Swe

 Resultat

8

Fg

Figurskjutning 4

Stålboda

St

 INSTÄLLD

8-9

lö-sö

Fg

Gideå/moälven

Örnsköldsvik

 

 Resultat

9

Fg

Hardeberga

Malmö-Ystad

Sk

 Resultat

15

Fg

Figurskjutning 5

Stålboda

St

 Resultat

15

Lg

Vårfinalen

Karlstad

 Resultat

15

Fg

Ramseleforsskyttet

Ramselefors

Vb

 Resultat

16

Fg

Ume-Träffen

Ramselefors

Vb

 Resultat

16

Fg

DM Fält Värmland

Fryksdalen

 Resultat

16

Fg

Banfältskjutning

Dagsås

Ha

 Resultat

16

Fg

Ölandsträffen/Smålandsmästerskap

Bygdegården Gårdby

Sm

 Resultat

16

Fg

DM Fältskjutning

Upplands och Stockholms Skyttesportförbund

Östhammar

Up

 Inbjudan

22

Lg

Vår Träffen

Fagersta

 

 Deltagarlista

22

Lg

Final skaraborgsserien

Skövde

R

 Resultat

 Resultat FM

22

 

 

Fg

 

Töre dag 1

Förbundsmästerskap

Töre

No

 Resultat

23

Fg

Töre dag 2

Töre

No

 Resultat

23

Lg

Dalaseriefinal + DM Dalarna

Ludvika

Da

 Resultat

23

Lg

Zonmästerskap-Skaraborg

Falköping

Vg

 

26-4/4

on-fr

Lg/Kh

Världscup

Fort Benning

USA

 Resultat

28

fr

Lg

Kinnevedsstafetten

Kinnarp

Vg

 Resultat

28-30

fr-sö

Lg

Sweden GP Sport

Sävsjö

Sm

 Resultat

29

Fg

Fältskyttekåren

Kungsängen

St

 Resultat

29

Lg

Säsongsavslutning

Ekshärad

 Inbjudan

30

Kh

Veterantävling 50 m

Linköping

Ös

 Resultat

30

Fg

Västra Götalands Mästerskapet

Remmene

Vg

 

??

 

Fg

Varbergs Bilfältskjutning

Älekulla

Ha

 

April

 

 

 

 

 

 Inbjudan

4-6

fr-sö

Lg

Tegelträffen

Heby

Vm

 Resultat

4

fr

Fg

Påskrallyt Niemis

Övertorneå

Nb

 Resultat

5

Lg

Smålandsmästerskap Luft Nat

Lagan

Sm

 Resultat

 Resultat

5

5

Fg

Fg

Vinterriksskytte Påskrallyt

Påskrallyt Jouksengi

Övertorneå

Övertorneå

Nb


 Resultat

6

Fg

Påskrallyt Pajala

Pajala

Nb

 Resultat

11

fr

Kh

Eskilstuna Open 50m

Eskilstuna

 Resultat Final

Resultat Grund

 Resultat Lag

11-12

 

fr-lö

 

Lg

 

Ludvika Open

 

Ludvika

 

Da

 

 Resultat

13

Fg

Banfältskjutning

Dagsås

Ha

 Resultat

19

Fg

Påsksmällen Banfältskjutning

Kristinehamn

 Resultat

21

Fg

SM (Bilfältskjutning)

Nossebro

Vg

 Inbjudan

26

Bg

Bohuscupen

Svartedalen

Vs

 

26-27

lö-sö

Kh

Träningsdag för Västgötar (uppstartsläger Ungdom)

Sävsjö

Vg

 Resultat

27

KhF

Sällstorpsträffen

Sällstorp

Ha

 Resultat

27

KhF

Korthåll Fält

Kila

Vm

 Inbjudan

Resultat omg1

 

 

KhF

Upplandsserien 2014. Kh-Fält

 se inbjudan

 

 

Maj

 

 

 

 

 

  Resultat

1-25

 

 

Bg

 

 Allingsås Tidnings Hemmabanetävling

Hemmabanor

Vg

 Resultat

1

to

Kh

Vrenaträffen

Vrena

 

 

3

Bg

Vårträffen

Alingsås

Vg

 Resultat

3

Bg

Vårtävlingen

Kungsängen

St

 Resultat

3

KhF

Vrenaträffen Korthåll fält

Vrena

 

 Resultat

 Resultat

4

 

 

Bg

Kh

Reveljen

 

Eskilstuna

 

6

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Borås

Vg

 Resultat

10

Bg

Piprensar'n  (kretscup 1 och 2)

Skövde + Mariestad

Vg

 Inbjudan

10

Kh

Tores Majkringla

Södertälje

St

 Inbjudan

10-11

lö-sö

KhF

2 dagars korthållfält (DM)

Härnösand

Vn

 

11

Bg

Högsboträffen

Göteborg

Vs

 

13

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Ulricehamn

Vg

 

14

on

Kh

Veteran tour 1

Axvall

Vg

 Resultat

16-18

fr-sö Kh

Inbjudningstävling 60 Ligg

Götlunda

 

 Inbjudan

17

Kh

Träningsläger Värmland

Kristinehamn

 

17

Bg

Zonmästerskap - Alingsås. Liggande

Alingsås

Akr

 Resultat

17

Kh

TioEttan

Finspong

Ös

 Resultat

17

Kh

Ununge Open

Ununge

St

 Resultat

17-18

lö-sö

Bg

Svenska Cupen

Dagsås

Ha

 Resultat

18

Bg

Solstaträffen + DM-Liggande Värmland

Ulvsby

 Resultat

18

KhF

Korthåll Fält

Stockkumla

Vm

 

20

ti

Bg

Zonmästerskap - Älvsborg. Ställning

Rydal

 Inbjudan

21

on

Bg

Biträdande föreningstränarutb

Kristinehamn

 Resultat

22

to

Bg

Kretscup 3

Essunga

Vg

 Resultat

24-25

lö-sö

Kh

Testtävling

Strömsund

 

 Resultat

24-25

lö-sö

Bg

Test 300m Sport

Gimo

 

 Resultat

24

Bg

DM 300m Ligg Södermanland

Vrena

 Resultat

25

Kh-Bg

Kristinehamnsträffen

Kristinehamn

 Resultat

25

Kh

Glasskjutning 1

Axvall

Vg

 Resultat

25

Bg

DM 300 ligg Stockholm

Ununge

St

 

27

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Borås

Vg

 

28

on

Kh

Veterantour 2

Axvall

Vg

 Resultat

29

to

Lg

Sweden GP

Mark

Vg

 Resultat

29

to

Bg

Dalaskyttet

Rommehed

Da

 Resultat

30-1/6

fr-sö

G

Kh

Sverige Cup 300m

Trollträffen GP 50m

Trollhättan

Vs

 Resultat

31

Kh

Inbjudningstävlan

Edsbjörke

 Inbjudan

31

G

Tävling Skaraborg-Örebro

Mariestad

Vg

 Inbjudan

31-1/6

lö-sö

G

Skyttehelg i Hälsingland

Ytterhogdal

Ljusdal

 

Juni

 

 

 

 

 

 Resultat

1--30

 

 

Junitävlan

Hemmabana

 

 Resultat Hemsida

7-15

sö-må

Bg-Kh

Svenska Dagbladets Riksskyttetävling

Hemmabanor

 

 Inbjudan

 

 

Bg-Kh

Värmlandsserien 2014

Hemmabanor

 

 Resultat

1

Bg

Västsvenska Pokalen

Skövde

Vg

 

3

ti

Bg

Zonmästerskap Älvsborg - Liggande

Ulicehamn

 

4-13

on-fr

Lg/Kh

Världscup

Munchen

GER

 Inbjudan

5

 

Bg

Allsvenskan Sport 300m

Hemmabana

 

 Resultat

6

fr

Kh

Gränsträffen

Eda

 Resultat

7

Bg

Kvadrupeln

Essunga

Falköping

Skövde

Mariestad

Vg

 Resultat

7

Kh

Nordvärmländska

Torsby

 Resultat

8

Bg

Nordvärmländska

Lekvattnet

 Resultat

8

Kh-KhF

Korthållsträffen, Bana - Fält

Rasbo

 

 

10

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Rydal

 

11

on

Kh

Veteran tour 3

Axvall

Vg

 Inbjudan

11

on

Kh

Glasskjutning 2

Axvall

Vg

 

13-21

fr-lö

Lg/Kh

Världscup

Maribor

SLO

 Resultat

 

 

Bg

Fryksdalens skyttekrets serietävling

 

 

 Resultat

14

Kh

Dejeträffen

Deje

 Resultat

15

Bg

Bohusträffen

Svartedalen

Vs

 Resultat

15

Bg

Dubbeltävling

Ulvsby

 Inbjudan

15

Kh

DM Korthåll ligg, Södermanland

Nyköping

 

17

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Borås

 

17

ti

Bg

Zonmästerskap Skaraborg - Liggande

Falköping

R

 Inbjudan

18

on

Kh

DM Sö, Sport 50m, 60 Ligg

Eskilstuna

 Resultat

 

 

Bg-Kh

Värmlandsserien, 50m och 300m omg 1

Hemmabana

 

 Resultat

 

 

Bg

Allsvenskan 300m Sport

Hemmabana

 

 

24

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Ulricehamn

Vg

 

25

on

Kh

Veterantour 4

Axvall

Vg

 Inbjudan

25

on

Kh

Glasskjutning 3

Axvall

Vg

 Inbjudan

26

to-lö

Bg

Kretscup 8

Skövde

Vg

 Resultat

27

fr

Bg

Piteträffen

Piteå

Nb

 

28

Bg

DM Liggande. Västergötland

Essunga

Vg

 Flyttad till 5/7

28

Kh

Landskampsuttagning

Jönköping

Swe

 Resultat

28

Bg

Skånsk Skyttehelg

Skurup

Sk

 

29

Kh

DM liggande + Distriktsfinal Kh-cupen för Västergötland

Skövde

Vg

 Resultat

29

Kh

Distriktsfinal Kh-cupen för Värmland

Deje

 Resultat

29

Bg

Finalskottet

Ununge

St

 Resultat

29

Bg

Skånsk Skyttehelg

Landskrona

Sk

 Resultat

 

 

Kh

Elitserien Korthåll Omg 2

Hemmabana

 

 

Juli

 

 

 

 

 

 

1-9

ti-on

Lg/Kh

Världscup

Peking

CHN

 Resultat

 

 

 

Allsvenskan 300m sport omg2

Hemmabana  

 Resultat G

 Resultat Kh

 Resultat LG

4

5

6

fr

300

50

10

Nordiska veteranM Eskilstuna

Eskilstuna

 Resultat

5

Kh

Landskampsuttagning

Jönköping

Sm

 

5

Bg

DM 3*20 sport (300m Standard o Sportgevär)

Skövde

Vg

Inställt

Anmälan på plats

5

Bg

Gränsfejden

Grensstevnet

Eda

Eidskog

Nor

 Resultat

 Resultat

5

6

Bg

SSM 6,5 Ligg

SSM 6,5 Ställning

Ålem/Mönsterås

 

 Resultat

5

Bg

Björkskottet

Ramselefors

Vb

 Resultat

6

KhF

Björkskottet Korthållfält

Ramselefors

Vb

 Resultat

6

Kh

DM liggande + Ställning, Värmland

Kristinehamn

 Resultat

 Resultat

6

7

Bg

Tavelträffen

Ramselefors

Vb

 Resultat

7

KhF

Tavelträffen Korthållfält

Ramselefors

Vb

 Resultat

8

ti

Kh

Tavelträffen Korthåll

Ramselefors

Vb

 Resultat

10

to

Kh

Paradisträffen

Arvika

 Resultat

11

fr

Bg

Normahylsan Liggande

Arvika

 Resultat

12

Bg

Arvikakedjan

Arvika

 Resultat

13

Bg

Svensk-Norska

Bogen

 Resultat

14

Bg

Skaraborgaren

Mariestad

Vg

 Resultat

15

ti

Bg

NM Uttagning

Mariestad

Vg

 Resultat

15

ti

Bg

DM sport 3x20, 300m Värmland

Ulvsby / I2

 Resultat

17

to

Bg

NM-Kval

Uppsala

Up

 Resultat

19-20

lö-sö

Bg

Margarethakedjan

Uppsala

Up

 Resultat dag 1-5

 Resultat KhF

 Resultat Nat

Inbjudan

21-27

må-sö

Kh-KhF

SM 50 m. (sport o Nationellt)

Västerås

Vm

 Resultat

21-22

må-sö

Bg

SM 300 m. (sport)

Västerås

Vm

Flyttad till 16/8

26

KhFT

Falling Target i korthåll

Torsby

 

29

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Rydal

Vg

 

 

 

 

 

 

 

 

Augusti

 

 

 

 

 

 Resultat

1

 

G

Allsvenskan 300m Omg 3

Hemmabana

 

 Resultat

1-3

fr-sö

G-Kh-Lg

Veteran SM Sportskytte

Tullinge

St

 Resultat

3

Kh

Sommar Saluten

Hagfors

 Inställt

3

Bg

Inbjudanstävling

Ulvsby

 Resultat

4

 

Bg-Kh

Värmlandsserien Omg 3

Hemmabana

 

 

5

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Borås

Vg

 

8-10

fr-sö

??

Sweden GP, Final

 

Swe

 Inbjudan

9

Bg

Kretscup 9

Falköping

Vg

 Resultat

9

Kh

Regionmästerskap + Regionfinal i Kh Cupen

Trollhättan el Uddevalla

Vs

 Ändrat datum o plats: 17/8

9

Bg

DM Ställning, Värmland

 

 Se kpist resultat

9-10

lö-sö

BFak

SM AK4, RM Pistol

Kungsängen

Sh

 

12

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Ulricehamn

Vg

 

13

on

Kh

Veterantour 5

Axvall

Vg

 Inbjudan

13

on

Kh

Glasskjutning 4

Axvall

Vg

 Resultat

15

 

Bg

Allsvenskan 300m Omg 4

Hemmabana

 

 Resultat

16

KhFT

Falling Target, Korthåll

Torsby

 Inbjudan

16

Kh

DM Ställning

Glas 5 + Zonmästerskap - Skaraborg. Liggande

Axvall

Vg

 

16-18

lö-må

 

Ungdoms OS

Nanjing

CHN

 

16

Bg

Zonmästerskap - Alingsås. Ställning

Alingsås

Akr

 Resultat

16

Kh

Gästabudet, Korthåll

Nyköping

 Inbjudan

16

KhF

Marksmällen Korthållfält

Mark

Vg

 Resultat

16

Bg

Dalarnas DM Ligg+Ställning

Romme

Da

 Resultat

17

Bg

DM 300m Ställning

N:e Ullerud Deje

 Resultat

17

Bg

DM 300m Stockholm

Stålboda

St

 Flyttad till 30/8

17

Kh

DM sport 50m Värmland

Eda

 Inbjudan

17

Bg

DM Västergötland+ Zonmästerskap - Skaraborg. Ställning

Skövde

Vg

 Inbjudan

17

Kh

Flundreträffen

Upphärad

Vs

 

19

ti

Bg

Tisdagsskjutning

Rydal

Vg

 Resultat

22-31

 

Bg-Kh

Riksskölden

Hemmabana

 

 Inbjudan

22-23

fr-lö

Kh

Testtävling 50m

Arvika

 Inbjudan

22-24

fr-sö

BFKp

SM Kpist

 

Swe

 

23-24

lö-sö

Kh

Landskamp (Nationell)

Vingstedt

Den

 Resultat

23-24

lö-sö

Bg

SM 300m, Ligg, Ställning

Uppsala

Up

 

23

Kh

DM-ställning Västsvenska

Flundre

Vs

 Resultat

 

 

Kh

Elitserien 2014 omg 1-3

Hemmabana

 

 Resultat

 

 

Bg

Allsvenskan 300 m omgång 5 - SLUTSTÄLLNING

Hemmabana

 

 Resultat

30

Kh

DM sport 50m Värmland

Charlottenberg

 Inbjudan

31

Bg

Kretscupsfinal

Skövde

Vg

 Resultat

31

Bg

Brommastafetten

Kungsängen

St

 Inbjudan

31

KhF

Korthåll Fält, Upplandsserien

Gnesta

 

 

 

Kh

Zonmästerskap - Alingsås. Liggande

Skölvene

Akr

 

September

 

 

 

 

 

 Resultat Bana

 Resultat Fält

5

6

fr-sö

BFg

NM

Danmark

DK

 Resultat

6-20

lö-lö

Alla sport

VM

Granada

ESP

 Resultat

7

KhF

DM Korthållfält, Värmland

Deje

 Inbjudan

7

KhF

DM Korthåll-fältskjutning

Rasbo

Up

 Resultat

8

 

Kh

Elitserien 2014 omg 1-5

Hemmabana

 

 Resultat

8

 

G-kh

Värmlandsserien omg 5

Hemmabana

 

 

10

on

Kh

Veterantour 7

Axvall

Vg

 Resultat v4

12-14

fr-sö

Kh, Bg, KhF

JSM

Kristianstad

Sk

 Resultat

13

Kh

Pokalrensaren

Rommehed

Da

 Inbjudan

14

KhF

DM Korthållfält Vg

Mörlanda

Vg

 Resultat

19-20

fr-lö

G-Kp

Svenska Polismästerskapen

Karlstad

 Resultat Kh Lö

 Resultat G Lö

Resultat KhFält Sö

Mål o avstånd KhF

Resultat G Fält Sö

Mål o avstånd GF

 

 

20-21

 

 

Kh

Bg

KhF

Fg

Skol SM

Skövde

Vg

 

21

KhF

DM för västergötland + Zonmästerskap - Alingsås

Magra

Vg

 Resultat

27

Fg

Figurskjutning nr 7

Stålboda

St

 Resultat

28

KhF

Korthållsfältskjutning DM

Götlunda

Vm

 Resultat

28

LG-LP

Dubbeltest + Ranking

Strömsund

 

 

Oktober

 

 

 

 

 

 Resultat

4

LG

Dubbeltest

Karlskrona

Bl

 Resultat

4

KhF

Kanonträffen

Finspång

 

 Resultat

4

Kh

Elitseriefinal

Eskilstuna

Vm

 Resultat

5

Kh

Final KH-Cupen

Eskilstuna

Vm

 Resultat

5

Fg

Regiontävling nr3

Stålboda

St

 Resultat

10-11

fr-lö

Lg

Gästabudet Luftgevär

Nyköping

 

 Resultat

11

Lg

Ludvika veteran open

Ludvika

Da

 Resultat

11-12

lö-sö

Lg

Månadstest

Söraby

Sm

 Resultat

12

Fg

Skövdeträffen

Skövde

Vg

 Resultat

12

KhF

Korthållfält

Ununge

St

 Resultat

12

Fg

SSM / DM Skåne

Ravlunda

Sk

 Resultat

18

Lg

DM Stå Nationellt. Värmland

Filipstad

 Resultat

18

Fg

Höstträffen

Kungsängen

St

 

18-19

lö-sö

Lg

Mark Open

Kinna

Vg

 Resultat

19

KhF

Korthållfält

Tullinge

St

 Resultat omg1

 Resultat omg2

24-25

fr-lö

Lg

Dubbeltest

Ludvika

Da

 Resultat

25

Lg

Veterantävling 10m

Linköping

Ös

 Resultat

25

Lg

Falling Target

Ekshärad

 Resultat

25

Fg

Figurskjutning nr 8

Stålboda

St

 

25

FT

DM för Västergötland+ Zonmästerskap - Älvsborg

Kinna

Vg

 Resultat

31-1/11

fr-lö

Lg

Knektaträffen

Axvall

Vg

 Inbjudan

 

 

Lg

Sörmlandsserien 2014-15

Hemmabana

November

 

 

 

 

 

 Inbjudan

 Resultat omg 1-3

 

 

Lg

Värmlandsserien 2014-15

Hemmabana

 Resultat

1

Fg

Regionskjutning 4

Tillfället

St

 Resultat

1

Lg

SM sen o vet Nationellt

Trollhättan

Swe

 Resultat

2

Lg

Vindelnskyttet

Umeå

 

 Resultat

4

ti

Lg

Herre på täppan

Ekshärad

 

8-9

lö-sö

Lg

Hajomsdecimalen

Kinna

Vg

 

8

--

Regionkonferens

Värmland

 Inbjudan

8

Lg

Testävling 10m

Fagersta

 

 

8

Lg

Odenträffen

Falköping

Vg

 Resultat

8

Fg

Figurskjutning nr 9

Stålboda

St

 Resultat

8

Lg

Veteranträff

Solna

St

 Resultat Final

 Resultat Klass

 Resultat Lag

9

Lg

Edasmällen

Charlottenberg

 

12-16

on-sö

Lg

Alvins Minne

Upphärad

Vs

 Inbjudan

14-16

fr-sö

Lg

Arboga Träffen

Arboga

Vm

 Inbjudan

15

 

Biträdande föreningstränarutb

Karlstad

 Resultat

15

Fg

Figurskjutning

Alingsås

Vg

 Resultat

15

Lg

Månadstest

Eskilstuna

 Resultat

15-16

lö-sö

Lg - Lp

Göta Kanal Masters

Töreboda

Vg

 Resultat

16

Fg

Regionskjutning 4

Stålboda

St

 Inbjudan

16

Lg

Kurs Ståläger

Ekshärad

 Inbjudan

16

KhF

Korthållfältx2

Älmhult

Sm

 Resultat

16

Lg

Höstluft

Stockholm

St

 Inbjudan

17-4/12

 

Lg

BW-Puffen

Hemmabana

 

 Resultat

21-23

fr-sö

Lg

SM/JSM/RM Falling Target

Kinna

Vg

 Resultat Lörd

 Resultat Sönd

22-23

Fg

Fältskyttehelg

Gotland

Go

 Resultat Revid

23

Fg

Höstfältskjutning

Essunga

Vg

 Resultat

28-30

fr-sö

Lg

Ica Open

Gullspång

Vg

 Resultat

29

Lg

Veterantävling Luft

Värnamo

Sm

 Resultat

29

Lg

Solnaträffen

Solna

St

 

December

 

 

 

 

 

 Resultat

2

ti

Lg

Herre på täppan

Ekshärad

 Resultat

6

Lg

Inbjudningstävling

Fagersta

 

 Resultat

6

Fg

Franks avslutning

Stålboda

St

 

6-7

lö-sö

Lg

Dubbeltest

Kinna

Vg

 Resultat

7

Lg

Kinnevedsträffen

Kinnarp

Vg

 Resultat

6-7

Lg

Kristinehamnsträffen

Kristinehamn

 Resultat

7

Fg

Decembersmällen

Norrskedika

 

 Resultat

12-14

fr-sö

Lg

Ludvikaskottet

Ludvika

Da

 Resultat

13

Fg

Skinkskytte

Rommehed

Da

 Resultat

13

Lg

Tomteträffen

Östersund

 

 

13

Lg

Zonfinal Skyttiaden, Västergötland Syd

Kinna

Vg

 

13

Lg

Zonfinal Skyttiaden, Västergötland Norr

Skövde

Vg

 Resultat

13

Lg

Lussepuffen

Ekshärad

 Inbjudan

20

Fg

Skinksmällen

Kristinehamn

 Resultat

20

Fg

Julklappsskjutningen

Sala

Vm

 Resultat

27

Lg

Testtävling

Solna

St

 Resultat

27

Lg

Testtävling

Kristianstad

Sk

 Resultat

27-28

lö-sö

Lg

Mellandagssmällen

Dalstorp

 

 Inbjudan

28

Lg

Salebyfallet "Falling Target" lagtävl

Saleby

Vg

 Resultat

31

on

Fg

Nyårssmällen

Kristinehamn

Uppdaterad: 2016-06-07 17:07
Skribent: Bo Knoblauch
Epost: This is a mailto link

Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1