Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2011


Resultat
Värmlands Skyttesportförbund

Gevärssektionen

Tävlingskalender 2011

 Sök månad

Januari Februari Mars April Maj Juni
Juli Augusti September Oktober November December

 

  Datum     Tävling Plats  
1/1- 15/12 Alla vapen FSR Rikspropaganda    
Januari            
 Resultat 5-8 on-lö Lg Swedish Cup Sävsjö Sm
 Resultat 15 Lg Skyttiaden förbundsfinal Ekshärad

 Resultat

16

Fg

Januariträffen

Haraker

Vm

 Inbjudan  22 AK-Kp  MÖRKERFÄLTSKJUTNINGEN Engelbrektsträffen 2011  Norberg  Vm 
 Inbjudan 22-23 lö-sö Lg Testtävling Kviberg Vs
 Resultat 23 Fg Hajom och Södra Marks Södra Marks Vg
  28-30 fr-sö LgFt Landskamp Danmark  
 Inbjudan 29-30 lö-sö Lg Byfjorden Sport Open Uddevalla Vs
 Resultat 29 Lg DM sittande Ekshärad
 Inställd 30 Fg Kolmårdensträffen Norrköping Ös
Februari            
  5-6 lö-sö Lg Målskottet Uddevalla Vs
  5 Lg Skyttiaden regionsfinal Mark Vg

 Resultat

6 Fg Säffleträffen  Säffle

 Inbjudan

12 Lg Ungdomssektions Ståläger Karlstad

 Resultat

13 Fg Kulltorps 110-års jubileum Kulltorp Sm
 Resultat 19 Lg DM stående sport + nat. Filipstad

 Resultat

20 Fg Fryksdalsträffen Edsbjörke

 Resultat

20

Fg

Skaraborgsträffen

Kinnarp

Vg

 Inbjudan

25-27

fr-sö Lg Luftknallen Borås Vg
 Inbjudan 26 Lg ICA-smällen Malung Da
 Resultat   Lag 27 Fg Skillingmarksträffen Skillingmark
 Inbjudan 27 Fg Bergslagsträffen Lindesberg Ör
 Resultat 27 Fg Älekulla 100 år Älekulla Ha
Mars            

 Inbjudan

 Anmälningslista

5-6 lö-sö Lg Fi-Le kampen Filipstad
  5 Kpf Kungsbackaträffen Sisjön Vs
 Inbjudan 8-13 ti-sö Lg Trollpuffen Trollhättan Pd
  12 Lg Skyttiaden riksfinal Eskilstuna

 Resultat

13 Fg K-träffen Regionmästerskap Mölnbacka

 Resultat

18-20 fr-sö Lg JSM sport Eskilstuna

 Resultat

19-20 lö-sö Lg SM sport Eskilstuna
 Resultat 18-19 fr-lö Lg Vårfinalen Karlstad

 

19 Kpf Himledalsträffen Skällinge Ha

 Resultat

20 Fg Fältslaget Burseryd Sm
 Inbjudan 26 Lg Säsongsavslutning Ekshärad
 Resultat 26 Fg Vinterriksskytte Ramselefors Vb
 Resultat 27 Fg AC-Skytte Umeå/Ramselefors Vb

 Resultat

27 Fg Kretsmästerskap Halland Sällstorp Ha
April            

 Resultat

9 Fg DM (förbundsmästerskap) Arvika/Edane
  8-10 fr-sö Kh Eskilstuna Open Eskilstuna

 Resultat

10 Fg 45 årsjubileum Remmene Vg
Påskrallyts Hemsida 22-25 fr-må Fg Påskrallyt Tornedalen No
Påskrallyts Hemsida 23 Fg SM fältskjutning Tornedalen No
  25 Kpf Påsksmällen Uddevalla Vs
 Resultat 25 Fg Varakretsen Essunga Vg
Maj            
 Resultat 7-23   Bg AT hemmabanetävling Hemmabanor Vg
 Resultat 7 Bg Piprensarn Skövde + Mariestad Vg

 Inbjudan

8 Bg 300 m läger Kristinehamn

 Inbjudan

8 Bg Reveljen Eskiltuna
  8 Bg-Kh Högsboträffen Göteborg Vs

 Inbjudan

14 Kh Korthållsläger Arvika
 Resultat 15 Bg Solstadsträffen Ulvsby
 Resultat 15 Bg Vårträffen Alingsås Vg

 Resultat

17 to 50m Gränstest Charlottenberg
  21 Bg Länskampen (fd Vätternpokalen) Mariestad Vg
 Resultat 22 Bg DM ligg 300 m Kristinehamn

 Resultat

24 må  50m  Gränstest  Charlottenberg  Vä 

 Resultat

29 Bg Västsvenska Pokalen Högsbo, Göteborg Vs
 Resultat 29 Kh Inbjudningstävling Edsbjörke
Juni            
 Resultat 1-30   Bg Junitävlan Hemmabanor

 Inbjudan

3-5 fr-sö  Fg

DDS Jubileum 150 år  

4 x Fältskytte

Ulfborg, Karup og Borris

Danmark
DK 
 Resultat hemsida 4-12 lö-sö Bg-Kh SvD Riksskytte Hemmabanor  
  4  to BFKp Kpistens dag Skövde Vg
 Resultat 4 Bg-Kh Inbjudningstävling Norra Ny
 Resultat 6 Kh Gränsfejden Eda

 Resultat

5-7   50 m Gränstest Charlottenberg
 Resultat 11 Bg Nordvärmländska Lekvattnet
 Inbjudan 12 Bg Bohusträffen Svartedalen Vs

 Inbjudan

12 Bg Vessigebroträffen Vessigebro Ha
 Resultat 18 Bg Dubbeltävling Ulvsby 

 Inbjudan

 Anmälningslista

18 kh Sparbanken Syd Open Ystad Sk
 Resultat 19 Kh Dejeträffen Deje
Juli            

 Resultat

 Tävl bestäm

2 Kh Distriktsomgång Ungdomscupen Hagfors

 Resultat Fält

 Resultat Bana

2 BFkp Filipstadsträffen  Filipstad
 Resultat 3 Kh Kristinehamnsträffen Kristinehamn
 Resultat 3 Bg Kristinehamnsträffen Kristinehamn

 Resultat

3 Bkp Lesjöforsknattret Lesjöfors

 Resultat

3-5 sö-ti 50m Gränstest Charlottenberg

 Resultat

 Prislista

9 Bg Gränsfejden Eda
 Resultat 9 Bg Grensestevnet Eidskog Norge
 Resultat 10 Kh Svensk-Norska Åmotfors
 Resultat 14 to Kh Paradisträffen Arvika
 Resultat 15-16 fr-lö Bg Arvikakedjan Arvika

 Resultat

17 Kh

Uttagning till landskamp

Charlottenberg
 Resultat 17 Bg Bogens svensk/norska Bogen

 Resultat

18 Bg Förfesten Skurup Sk

 Resultat Dag 1

 Resultat

19-20 ti-on Bg Margaretakedjan Skurup Sk

 Resultat

 Dam 60 Ligg

 Herr 3x40

 Herr 60 ligg

 Dam 3x20

 HerrJun 60Ligg

 DamJun 3x20

D+H 300m 60Ligg

H 300m 60Ligg Lag

 Herr 300m 3x20

 Dam 300m 3x20

 Herr 300m 3x40

 Hjun 50m 3x40

 Djun 50m 60 ligg


 RiksM K13-15

 Kh Senior Ligg

 Kh Vet Ligg

 Föreningslag ligg

 Förb lag ligg

 Förb lag vet Ligg

22-25 fr-må Kh  50 och 300 m SM sport Eskilstuna

 Senior Ställning

Veteran Ställning

Förb Lag senior ställ

Förb Lag Vet Ställ

Föreningslag Ställn

 


Fält

26-28 ti-to Kh SM nationellt Eskilstuna

 Resultat

 Prislista

30 Bg Mariestad 150 år Mariestad Vg
Augusti            
 Resultat 6 Kh Sommar-Saluten Hagfors

 Resultat G

 Resultat Kh

 Skjutkort Kh

7 Bg-kh Skaraborgarn Skövde + Axvall Vg
 Inbjudan 13 Bg Alingsås 150 år Alingsås Vg
 Resultat 13 Bg DM ställning 300m Arvika
  14 Kh Flundreträffen Flundre Vs

 Resultat

14 Kh DM 50m nationellt Ekshärad

 Resultat

16-17 ti-on 50m Gränstest Charlottenberg
  19-21 fr-sö Kh Landskamp Sverige  
 Inbjudan 20 Kh Potten-Träffen Filipstad

 Resultat

21 Kp DM K-pist ställning Karlstad

 Resultat ligg

 Resultat Ställn

20-21 lö-sö Bg SM Sen + vet Stockholm St

 Resultat

23-24 ti-on 50m Gränstest Charlottenberg

 Resultat Fält

 Resultat Ligg

 Resultat Ställn

26-28 fr-sö Kp SM Kpist Boden Nb
 Resultat 27 Khf Kristinehamnsträffen Kristinehamn

 Resultat

27-28 lö-sö 50m DM 50 m sport Charlottenberg

 Resultat

27-28 lö-sö 50m  Gränstest Charlottenberg

 Inbjudan

27 Bg Sala skyttegille 150 år Sala Vm

 Resultat

28 Bg Brommastafetten Kungsängen St

 Slut Resultat

    Kh Värmlandsserien    
September            
  3-4 lö-sö Bg-Fg NM gevär Danmark  
 Inbjudan 3 Kh Regionsmästerskap korthåll + reg final U-cup Västsvenska Vs

 Resultat F-L-S

9-11 fr-sö G-Kh JSM/RM Alvesta Sm

 Resultat

11 G DM Sport 3x20 300m Ulvsby  

 Resultat

17 BKp Värmlandsseriefinal Karlstad

 Resultat

18 FKp Värmlandsknattret Karlstad
 Inbjudan 24-25 lö-sö G-Kh Skol SM Kristianstad Sk

 Resultat

      Riksskölden Hemmabana  
Oktober            

 Inbjudan

1-2 lö-sö Lg Luftgevärsläger Ekshärad
 Resultat 1 Kh Elitseriefinal  Eskilstuna
  2 Kh Riksfinal Ungdomscupen Eskilstuna
 Resultat 2 Fg Skövdeträffen Skövde Vg
 Inbjudan    

Lg

Värmlandsserien

Skyttiaden

Hemmabana

 Inbjudan

7-9 fr-sö Lg

Hajoms Decimalmalen

Marks Vg
  8 Kpf Göteborgsträffen Sisjön Vs

 Inbjudan

    Lg Kvibergs Hemmabanetävling Hemmabana, serie  

Resultat

22-23 lö-sö

Lg

Lp

Göta Kanal Masters Töreboda Vg
  23 Kpf Oktoberträffen Skövde Vg
  29   Regionkonferens Värmland  
 Resultat 29 Lg Falling Target Sunne

 Resultat

 Resultat

    Lg

Värmlandsserien Omg 1

Skyttiaden Omg 1

Hemmabana  
November            

 Resultat

4-5 fr-lö Lg Knektaträffen Axvall Vg
  5 Lg SM sen o vet nationellt Trollhättan/Umeå Vs/Vb

 Resultat

6 Fg Mälardalsträffen Strängnäs
 Resultat 6 Fg Föleneträffen Fölene Vg
 Inbjudan 12 Lg Odenträffen Falköping Vg

 Resultat

 Resultat Finaler

 Resultat Lag

13 Lg Edasmällen Eda

 Resultat

13 Fg Gropträffen Nerkes Kil Ör

 Inbjudan

11-13 fr-sö Lg Arbogaträffen Arboga  

 Inbjudan

12 Lg Odenträffen Falköping Vg

 Resultat

18-20 fr-sö Lg Ludvikaskottet Ludvika Da

 Inbjudan

20 Lg Luftgevärsläger Karlstad

 Resultat

20 Fg Varakretsens Bilfält Essunga Vg

 Resultat

24-27 fr-sö Lg SM/JSM Falling Target Skene Vg
December            
 Resultat 2-3 fr-lö Lg Kristinehamnsträffen Kristinehamn

 Resultat

3-4 lö-sö Lg Lusseträffen Töreboda Vg
 Resultat 10 Lg Lussepuffen Ekshärad

 Resultat

10-11 lö-sö Lg Kinnevedsträffen Dubbeltest Kinnarp Vg

 Resultat

30 fr Lg Salebyfallet Saleby Vg
Uppdaterad: 2016-06-07 17:07

Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1