Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2010


      Värmlands Skyttesportförbund    
      Gevärssektionen    
      Tävlingskalender 2010    
Sök Månad     Oktober   November  December   
  Datum     Tävling Plats  
1/1- 15/12 Alla vapen FSR Rikspropaganda Hemmabanor  
Januari            
Resultat

9

Lg

Skyttiaden förbundsfinal Ekshärad  
 

23

Lg

Byfjorden Open Uddevalla

O

Resultat

23

Ak-kpf

47: e Engelbrektsträffen Mörkerfält Norberg

U

Resultat

24

Fg

Skaraborgsträffen Kinnarp

R

Resultat

30

Lg

DM sittande Ekshärad  
Inbjudan

31

Fg

Fältskyttekurs Grums  
Februari            
 

5-7

Fr-sö

Lg

Luftknallen Borås

Resultat

6

Lg

Skyttiaden regionsfinal Mark

 

6

Kpf

Himledalsträffen Grimmeton

N

Resultat Klass

6

Fg

Säffleträffen Tores Minne Säffle  
Lag          Final
Resultat

7

Fg

KK-Träffen Mölnbacka  
Resultat

10

on

Lg

Gränstest Testtävling Eda  
Resultat

14

Fg

Skillingmarksträffen Skillingmark  
Resultat DM

20

Lg

DM stående & Enkeltest Sunne  
Resultat Enkeltest
Resultat

20

Fg

Ljusnanträffen Holmsveden

X

Resultat

21

Fg

XW-Knallen  Hofors-Långshyttan

X, W

Inbjudan

21

Fg

Kretsmästerskap Halland Källsjö

N

Resultat

24

on

Lg

Gränstest Testtävling Eda  
Inbjudan

27

Lg

ICA-Smällen Malung

W

Resultat

28

Fg

Bjärke-Kullingsmällen Magra

Pd

Resultat

28

Fg

Bergslagsträffen Lindesberg

T

Mars            
Resultat

2

on

Lg

Gränstest Testtävling Eda  
Inbjudan

5-6

fr-lö

Lg

Fi-Le kampen Filipstad  
 

6

Kpf

Kungsbackaträffen Göteborg

O

Resultat

7

Fg

Fältslaget Burseryd  
 

10-14

on-sö

Lg

Trollpuffen Trollhättan

Pd

 Resultat

13

Lg

Skyttiaden riksfinal  Eskilstuna

D

Inbjudan

14

GF

Hallands förbundsmästerskap Vessigebro

N

Resultatsida 

19-20

fr-lö

Lg

JSM sport Mark

Resultatsida

20-21

lö-sö

Lg

SM Sport Mark

Resultat

19-20

fr-lö

Lg

Vårfinalen Karlstad  

Inbjudan 

Anmälan

21

GF

Fältskyttekåren Strängnäs  
Resultat

27

Lg

Säsongsavslutning Ekshärad  
Resultat

28

Fg

Jubileumsfältskjutning Bergum

O

 

28

Fg

Kristinehamnsträffen + DM Kristinehamn   
INSTÄLLT
April            
Resultat

2

fr

Lg

DM Nationellt stå Sunne  
Påskrallyt

3

l ö

Fg

Vinterriksskytte Tornedalen

BD

Påskrallyt

2-5

fr-må

Fg

Påskrallyt  Tornedalen

BD

Hemsida 
Resultat 

5

Fg

Varakretsen Essunga

R

 

5

Kpf

Påsksmällen Uddevalla

O

Resultat och Prislista 

11

Fg

Västra Götalandsmästerskapet Remmene

Pd

 

18

Fg

Fält-SM, sen + vet + juni Kungsängen

AB

Resultat
 

Resultat NM uttagning 2010

 

 

 

NM Barometern efter 11 tävlingar

 

 

 Inbjudan

24

Bg

Cuptävling Svartedalen

O

Maj             

Resultat 

7-23

 

Bg

AT hemmabanetävling Hemmabanor

Pd

Resultat 

2

Bg

Vårträffen Alingsås

Pd

INSTÄLLT 

8

Bg-Kh

Träningsläger Arvika  
Resultat 

8

Bg

Piprensarn Skövde + Mariestad

R

 Inbjudan

9

Bg-Kh

Högsboträffen Göteborg

O

Resultat

11-12

ti-on

50 m

Gränstest

Charlottenberg

 

Resultat 

13

to

Bg

Solstadsträffen Ulvsby  
INSTÄLLT 

15

Kh

Ekshäradsträffen Ekshärad  
Resultat

16

Bg

Inbjudningstävling Edsbjörke  

Resultatlista

18-19

ti-on

50 m

Gränstest

Charlottenberg

 

Resultat

22

Bg

DM ligg 300 m Arvika  
Resultat 

23

Kh

Inbjudningstävling Edsbjörke  

 Resultat

Resultat DM. VG.

30

Bg

Västsvenska Pokalen+ DM ligg VG Skövde

R

Juni             
Resultat 

1-30

 

Bg

Junitävlan Hemmabanor  
 

5-13

lö-sö

Bg-Kh

SvD Riksskytte Hemmabanor  
 

5

BFKp

Kpistens dag  Skövde

R

INSTÄLLT 

5

Bg-Kh

Inbjudningstävling Norra Ny  

Resultat Klass

Resultat Lag 

6

Kh

Gränsfejden Eda  

Resultat

5,7-8

lö må-ti

50 m

Gränstest

Charlottenberg

 

INSTÄLLT

12

Kh

Dejeträffen Deje  
 

12

Bg

Bohusträffen Svartedalen

O

 Resultat

13

Bg

Dubbeltävling Ulvsby  
 Inbjudan

19

Kh

Kristinehamnsträffen Kristinehamn  
 Inbjudan

20

Bg

Kristinehamnsträffen Kristinehamn  

Inbjudan

19-20

lö-sö

Bg. Kh

Kustnatta

Piteå

 

Juli            
Resultat  3 Bg Gränsfejden Eda  
Resultat  3 Bg Grensestevnet  Eidskog

Norge

 Resultat 3 BFkp Filipstadsträffen Filipstad  
 Resultat 4 BKP Lesjöforsknattret Lesjöfors  

Resultat

4-6

sö-ti

50 m

Gränstest

Charlottenberg

 

Resultat Ligg

Resultat Ställning

10 Kh DM 50m ligg + ställn Kristinehamn  
Resultat  11 Kh Svensk-Norska Åmotfors  
Inställt 14 on Kh Paradisträffen Arvika  
 Resultat 15 to Bg Arvikakedjan Arvika  
 INSTÄLLD 16 fr Bg Bogens svensk / norska Bogen  

Resultat 

16

fr

Kh

Uttagning för det nationella landslaget

Arvika

 

  16 fr Lg Veteran SM 40 skott sport Kinna

  17 Kh Veteran SM 60x20x20 sport Rydal

  18 Bg Veteran SM 40x20x20 sport Skene

 Resultat 17-18 lö-sö Bg Triangeln Mora

W

Resultat

20

ti

Bg

Björkskottet

Ramsele

 

 Resultat

20

ti

Khf

Tavelträffen

Ramsele

 

Resultat

21-22

on-to

Bg

Tavelträffen

Ramsele

 

Resultat 24 KhF Kristinehamnsträffen + DM Fält Kristinehamn  

 SM 50 m

24-28 lö-on Kh SM Sport Västerås

U

Resultat

29-31 to-lö Kh SM Nationellt Västerås

U

Augusti             
 INSTÄLLD 1 Bg Augustiträffen Grums  

Resultat

7

BKp

DM Kpist Ställning

Lesjöfors

 

Resultat

7 Kh Sommar-Saluten Hagfors  

Resultat G 

Resultat Kh

8 Bg-Kh Skaraborgarn Skövde

R

 Resultat 14-15 lö-sö Kh DM 50m sport Eda  
 INSTÄLLD 14 Kh Potten-Träffen Filipstad  
Resultat 15 Bg DM Ställning 300m Kristinehamn  

Inbjudan

15

Kh

Flundreträffen

Sjuntorp

Pd

 

Resultat

14-15

17-18

lö-sö

ti-on

 

50 m

 

Gränstest

 

Charlottenberg

 

Resultat Ligg

Resultat Ställning

21-22 lö-sö Bg SM Sen + Veteran Sala

U

Result Bana Lag

Resultat Fält Lag

Stationer AK4 fält

25-26 on-to AK4 SM Villingsberg / Kristinehamn

T + S

Resultat Ligg

Resultat Ställning

 Resultat Fält

27-29 fr-sö Kpist SM Karlstad  

Resultat

29

Bg

Brommastafetten

Kungsängen

ST

 Inbjudan 29 Bg-Kh Träningsläger Kristinehamn  
September             
 Resultat 4-5 lö-sö Bg-FG NM gevär Skövde / Karlsborg

R

Resultat 4 Kh Regionsmästerskap korthåll  Arvika  
+ Reg slutlig U-cup

Resultat

Fr Kh fält. G 3x10

Lö Kh ligg G. Ligg

Kh ställ G ställ

Supermästare JSM 2010

10-12 fr-sö G-Kh JSM / RM Kristinehamn  

Resultat

 

 

BKP

BW-Knallen

Hemmabana

 

 Resultat 18 BKP Värmlandsseriefinal Karlstad  
Resultat  19 FKP Värmlandsknattret Karlstad  
Resultat  26 Bg DM 3x20 300 m sport Ulvsby  

Resultat 

25-26 lö-sö G-Kh Skol SM Eskilstuna

D

Oktober            
 Resultat 2 Kh Elitseriefinal Eskilstuna

D

Resultat  3 Kh Riksfinal Ungdomscupen Eskilstuna

D

Resultat  3 Fg Skövdeträffen Skövde

R

  16 Kpf Göteborgsträffen Göteborg

O

Resultat  23

Lg

Falling Target Sunne  

Inbjudan

23-24

lö-sö

Lg-Lp

Göta Kanal Masters

Töreboda

VG

Resultat

24

GF

Mälardalsträffen

Strängnäs

  24 Kpf Oktoberträffen Skövde

R

Resultat

26

ti

LG

Testtävling

Eda

 

  30   Regionkonferens Falköping

R

November             

Inbjudan

Omg 1

-1/11

 

Lg

Värmlandsserien

Hemmabana 

 

Inbjudan

Omg 1

1-30/11

 

Lg

Propaganda 2010-11

Hemmabana

 

 Hemsida

6-7 lö-sö

Lg

SM sen o vet Gullabo / Umeå

HS / AC

Resultat m  Prislista

VG Barometern

7

GF

Föleneträffen

Fölene

VG

Resultat

7

GF

Gropträffen

Närkes Kil

ÖR

Resultat

10

on

LG

Testtävling

Eda

 

Inbjudan

12-14

fr-sö

LG

Arboga träffen

Arboga

VM

Inbjudan

13

LG

Odenträffen

Falköping

VG

Resultat

Lag    Cup Final

14

Lg

Edasmällen Eda  

Inbjudan

19-21

fr-sö

LG

Ludvikaskottet

Ludvika

DA

Inbjudan

20-21

lö-sö

GF

Fältskyttehelg

Gotland

GO 

Resultat  

Resultat DM Fält

21

GF

DM + Kristinehamnsträffen

Kristinehamn

Resultat

24

on

LG

Testtävling

Eda

 

Resultat 26-28 fr-sö

Lg

SM / JSM Falling Target Norrköping

E

December            

Resultat

1

on

LG

Testtävling

Eda

 

Resultat  3-4 fr-lö

Lg

Kristinehamnsträffen Kristinehamn  
  4-5 lö-sö

Lg

Regionala kval Mark

Resultat

8

on

LG

Testtävling

Eda

 

Resultat 11

Lg

Lussepuffen Ekshärad  

Resultat

Res: Final

15 on Lg Kretsmästerskap Eda  
  28-30 ti-to

Lg

Nyårssaluten Göteborg

O

Uppdaterad: 2016-06-07 17:07

Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1