Hoppa till sidans innehåll

Bilder från Värmlands Skytteförbunds sista Årsmöte


Personer på bilderna som återfinns längst ner på sidan, tryck på bilden så blir den större.

1. Fr v.

Jan-Olof Svensson                        Förbundssekreterare

Ingvar S Klang                               Förbundsordförande

 

2. Fr v.

Viktor Hultsved                              Styrelseordförande

 

3. Fr v.

Per-Erik Johansson                        Statens Skytteombud

Roland Bengtsson                         Kassör

Kjell Nilsson                                   Ledamot och Kpistledare

 

4. Fr v.

Jan-Erik Fäldt                                  Ungdomsförbundets representant

Nils-Erik Karlsson                          Revisor

Stefan Lundgren                            Ledamot och geväärsledare

Mats Hultsved                               Ledamot och skidskytteledare

I bakgrunden

Börge Nilsson                                Säffle

Bertil Johansson                            Säffle

Lasse Ericsson                               Väse-Ölme

 

5.

Förbundsordförande Ingvar S Klang tilldelar Linda Strand Karlstad-Ulvsby priset som Värmlands skytteförbunds bäste skytt 2009.

 

6.

Linda erhåller pris för sin seger vid SM i banskjutning liggande 2009.

 

7.

Linda med sina priser.

 

8.

Jan-Olof Svensson erhåller 30-årsdiplom för Riksmedaljen.

 

9.

Förbundets förtjänstmedaljörer av stora silvermedaljen:

Fr v. Johan Larsson Hagfors, Bo Moss Hagfors, Lasse Ericsson Väse-Ölme. Stig Gustavsson Nyed,

Lars Hedlund Västra Ämtervik.

 

10.

Förbundets förtjänstmedaljörer av stora silvermedaljen:

Fr v. Jörgen Nilsson Beted, Leif Nilsson Edsbjörke, Ola Strandh Grums, Johan Larsson Hagfors, Bo Moss Hagfors.

 

11.

Fr v. Christer Ivarsson styrelsens vice ordförande och Gunnar Semneby Hedersledamot.

 

12.

Fram  Leif Nilsson Edsbjörke och Lars Hedlund Västra Ämtervik.

Bak  Johan Larsson Hagfors, Linda Strandh Karlstad-Ulvsby och Bo Moss Hagfors.

 

13.

Jan Moss Hagfors erhåller Prages pris.

 

14.

I bakgrunden förtjänstmedaljörer. Fram  Conny Johansson Filipstad och Inger Nilsson Lesjöfors.

 

15.

Fram  Jan-Erik Fäldt Storfors, Stefan Lundgren Nedre Ullerud, Mats Hultsved I2.

Bak  Rolf Strömberg Karlstad-Ulvsby, Nils-Erik Karlsson I2, Börge Nilsson Säffle, Bertil Johansson Säffle, Lasse Ericsson Väse-Ölme.

 

16.

Fram  Uno Johansson och Tomas Johansson från Lekvattnet.

Bak  Kenneth Pettersson, Leif Edvinsson och Allan Johansson från Kristinehamn.

 

Förb.1
Förb.2
Förb.3
Förb.4
Förb.5
Förb.6
Förb.7
Förb.8
Förb.9
Förb10
Förb11
Förb12
Förb13
Förb14
Förb15
Förb16
 
 
 
Inbjudan & Resultat
Nyheter & Tips
Skicka in här

This is a mailto link 


skytteonline
 

Vi kopplar ihop skyttar!

"Live" Tävling & Träning


Bo Knoblauch
070-769 78 30  

Administratör

Skyttesport Värmland


Annonser

 

 

 

skytteserv rund_1